15 interesanti fakti, kas jums jāzina par cilvēka skeletu

0
Mūsu skelets ir vairāk nekā fundamentāls mūsu anatomijā. Tā ir stingra un pilnīga struktūra, kas ļauj mums izpildīt pamatfunkcijas un elementārās funkcijas pareizai organisma darbībai, tādēļ tas rada tik lielu interesi par zinātni. Es aicinu jūs veikt nelielu ceļojumu, kurā redzēsim dažus svarīgus faktus par cilvēka skeletu.

Mūsu skelets ir vairāk nekā fundamentāls mūsu anatomijā. Tā ir stingra un pilnīga struktūra, kas ļauj mums izpildīt pamatfunkcijas un elementārās funkcijas pareizai organisma darbībai, tādēļ tas rada tik lielu interesi par zinātni. Es aicinu jūs veikt nelielu ceļojumu, kurā redzēsim dažus svarīgus faktus par cilvēka skeletu.

15. Jūsu skelets ir daudzi kauli karkass pieaugušais ir pavisam 206 dažādu kaulu, zobu 32 un veselu virkni citu struktūru, kas savieno viena ar otru.

15. Jūsu skeleta ir daudz kaulu
Pie pieaugušā skeleta ir kopā 206 dažādi kauli, 32 zobi un pilnīga virkne citu struktūru, kas savieno katru no tām viens otram.

14. Kad mēs esam dzimuši, mums ir vēl vairāk kaulu. Pieaugušā cilvēka skelets satur 206 kaulus, bet mēs faktiski ir dzimuši kopā 270 un līdz 300 kauliem. Kas notiek, ir tas, ka, pieaugot ķermenim un tuvojoties pieauguša cilvēka vecumam, vairāki kauli sāk saplūst viens ar otru.

14. Kad mēs esam dzimuši, mums ir vēl vairāk kaulu
Pieaugušā cilvēka skelets satur 206 kaulus, bet mēs faktiski ir dzimuši kopā 270 un līdz 300 kauliem. Kas notiek, ir tas, ka, pieaugot ķermenim un tuvojoties pieauguša cilvēka vecumam, vairāki kauli sāk saplūst viens ar otru.

13. Parasti skelets ir sadalīta nodaļās par studiju 2 Lai pētītu cilvēka skelets, zinātnieki ir veikuši sadalījumu, kas sastāv no divām daļām: aksiālo skelets un appendicular skelets. Pirmajā ietilpst kaulus galvas, mugurkaula, ribas un krūšu kaula, otrkārt, uz kauliem no ekstremitāšu, iegurņa, plecu un atslēgas kaulu. Šis sadalījums ir visizplatītākais cilvēka skeleta izpētes laikā.

13. Parasti skelets ir sadalīts 2 sekcijās, lai veiktu pētījumu
Lai pētītu cilvēka skeletu, zinātnieki ir izveidojuši sadalījumu, kas sastāv no divām daļām: aksiālais skelets un appendikulārs skelets. Pirmajā ietilpst kaulus galvas, mugurkaula, ribas un krūšu kaula, otrkārt, uz kauliem no ekstremitāšu, iegurņa, plecu un atslēgas kaulu. Šis sadalījums ir visizplatītākais cilvēka skeleta izpētes laikā.

12. Kauli ir viegls, bet ļoti stiprs. Kopumā cilvēka ķermeņa kauli ir diezgan viegli. Tomēr tie ir ļoti, ļoti spēcīgi: 5 reizes stiprāki nekā tēraudi.

12. Kauli ir viegli, bet ļoti spēcīgi
Kopumā cilvēka ķermeņa kauli ir diezgan viegli. Tomēr tie ir ļoti, ļoti spēcīgi: 5 reizes stiprāki nekā tēraudi.

11. Kauli sastāv no ... Kaulu spēks un pārsteidzošs spēks izriet no tā sastāva. Kauli veido daudzas šūnas, minerāli, proteīni un arī ūdens. Turklāt 2 audu tipos ietilpst sūklis (retikulēts, trabekulārs) kaulaudu un kompakts (kortical) kaulu audi.

11. Kauli veido …
Kaulu izturība un pārsteidzošs spēks izriet no tā sastāva. Kauli veido daudzas šūnas, minerāli, proteīni un arī ūdens. Turklāt 2 audu tipos ietilpst sūklis (retikulēts, trabekulārs) kaulaudu un kompakts (kortical) kaulu audi.

10. Vairāk nekā puse no kauliem ir rokās un kājās. Dažām ķermeņa daļām ir vairāk kaulu nekā citi, labākais piemērs ir rokas un kājas. Katrā rokā ir kopā 27 kauli, savukārt katrā pēdā ir 26 kauli. Kopā 4 ir 106 kauli.

10. Vairāk nekā puse no kauliem ir rokās un kājās
Dažām ķermeņa daļām ir vairāk kaulu nekā citi, labākais piemērs ir rokās un kājās. Katrā rokā ir kopā 27 kauli, savukārt katrā pēdā ir 26 kauli. Kopā 4 ir 106 kauli.

9. Mums ir 24 ribas ... daži 25. Cilvēka ķermenī ir 12 ribu pāri, ti kopā 24. Tomēr katras 1 personas 500 attīsta 1 vairāk ribu. Ribu 25 bieži sauc par dzemdes kakla ribu un var izraisīt dažādas veselības problēmas.

9. Mums ir 24 ribas … daži 25
Cilvēka ķermenim ir 12 ribu pāri, ti, kopējais 24. Tomēr katras 1 personas 500 attīsta 1 vairāk ribu. Ribu 25 bieži sauc par dzemdes kakla ribu un var izraisīt dažādas veselības problēmas.

8. Kakls ir tikpat daudz kaulu, ka žirafes Pārsteidzoši, garš kakls, kas raksturo žirafes ir tieši tikpat daudz kaulu, ka no cilvēkiem. Abās sugās ir 7 skriemeļi, kas atbalsta mūsu galvaskausu un sejas kaulus, kas veido seju uz leju.

8. Kaklā ir tikpat daudz kaulu kā žirafes
Pārsteidzoši, ka garajā kaklā, kas raksturo žirafes, ir tieši tāds pats kaulu kā cilvēka daudzums. Abās sugās ir 7 skriemeļi, kas atbalsta mūsu galvaskausu un sejas kaulus, kas veido seju uz leju.

7. Mums ir 14 kauli uz sejas Virs kakla, mums kopumā ir 14 kauli uz sejas. Tie ir: Palatine 2, 2 asaru vai asaru, sliktāki turbinates 2, 2 zygomatic, augšžokļa 2, 2 deguna, VOMER un apakšžoklis.

7. Mums ir 14 kauli sejā
Virs kakla kopumā ir sejas 14 kauli. Tie ir: Palatine 2, 2 asaru vai asaru, sliktāki turbinates 2, 2 zygomatic, augšžokļa 2, 2 deguna, VOMER un apakšžoklis.

6. Jūsu kauli ir vienādi ar ķermeņa svaru 14%. Es teicu, ka kauli ir ļoti viegli, izturīgi un izturīgi uz ārpuses, bet ar lielu gaisa saturu iekšpusē. Visu ķermeņa kaulu svars ir vienāds ar 14% no visa ķermeņa masas.

6. Jūsu kauli ir vienādi ar 14% no ķermeņa svara
Es teicu, ka kauli ir ļoti viegli, izturīgi un izturīgi uz ārpuses, bet ar lielu gaisa saturu iekšā. Visu ķermeņa kaulu svars ir vienāds ar 14% no visa ķermeņa masas.

5. Kauli nav spēcīgākā viela ķermenī. Tāpēc, ka tie ir stiprāki, tie parasti tiek uzskatīti par spēcīgāko vielu, ko cilvēka organisms ir. Faktiski tas ir nepareizi, un šai virsmai ir adamantinado audums, proti, zobu emalja. Tas ir klāt mutes dobumā, aizsargājot zobus ar spēcīgāko pretestību, pateicoties augstajai minerālvielu koncentrācijai. Kaut arī tas eksistē arī kaulos, tie ir mazāki.

5. Kauli nav visspēcīgākais ķermeņa saturs
Pateicoties tā stiprībai, parasti tiek uzskatīts, ka tie ir visspēcīgākais cilvēka ķermenis. Faktiski tas ir nepareizi, un šai virsmai ir adamantinado audums, proti, zobu emalja. Tas ir klāt mutes dobumā, aizsargājot zobus ar spēcīgāko pretestību, pateicoties augstajai minerālvielu koncentrācijai. Kaut arī tas eksistē arī kaulos, tie ir mazāki.

4. Garākais kauls cilvēka ķermenī Garākais kauls cilvēka organismā ir augšstilbs. Tas savieno iegurījumu ar ceļu.

4. Garākais cilvēka ķermeņa kauls
Garākais kauls cilvēka ķermenī ir augšstilbs. Tas savieno iegurījumu ar ceļu.

3. Cilvēka ķermeņa mazākais kauls Cilpis ir visilgākais, bet, no otras puses, mums ir ļoti mazi kauli. Vismazākais cilvēka ķermeņa kauls ir stīvs un mēra tikai starp 2,5 un 3 mm.

3. Mazākais kauls cilvēka ķermenī
Femur ir visilgākais, bet, no otras puses, mums ir ļoti mazi kauliņi. Vismazākais cilvēka ķermeņa kauls ir stīvs un mēra tikai starp 2,5 un 3 mm.

 

2. Kauli pastāvīgi rekonstruē. Visi cilvēka ķermeņa kauli sadala un tiek atjaunoti vienlaicīgi un pastāvīgi, ļoti lēni, bet visu laiku. Tādā veidā mums ir pilnīgi jauns kauls, kas aizstāj veco reizi, ik pēc 7 gadiem.

2. Kauli tiek pastāvīgi atjaunoti
Visi cilvēka ķermeņa kauli sadala un tiek atjaunoti vienlaicīgi un pastāvīgi, ļoti lēni, bet visu laiku. Tādā veidā mums ir pilnīgi jauns kauls, kas aizstāj veco reizi, ik pēc 7 gadiem.

1. Jūs nekontrolēat savu skeletu. Daudzi cilvēki tic, ka mēs varam kontrolēt skeletu, taču tas nav tehniski pareizs. Muskuļi tiek pievienoti kauliem, tie pārvietojas, kad nepieciešamie impulsi nāk pie muskuļiem un seko to kustībai.

1. Jūs nekontrolēat savu skeletu
Daudzi cilvēki uzskata, ka mēs varam kontrolēt skeletu, bet tas nav tehniski pareizs. Muskuļi tiek pievienoti kauliem, tie pārvietojas, kad nepieciešamie impulsi nāk pie muskuļiem un seko to kustībai.

Avots: ojocientifico.com/5685/15-datos-interesantes-que-debes-conocer-sobre-el-esqueleto-humano