Akcijā “Dienas bez rindām” sniegtas vairāk nekā 7000 konsultācijas par e-pakalpojumiem

0
Norisinās akcija "Diena bez rindām", kurā iespējams konsultēties par E-veselības sistēmas pakalpojumu lietošanu un kopā ar konsultantu aizpildīt E-veselībā informāciju par savām kontaktpersonām.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotajā akcijā “Dienas bez rindām” šogad sniegtas vairāk nekā 7000 konsultācijas par valsts un pašvaldību iestāžu sniegtajiem e-pakalpojumiem, aģentūru LETA informē ministrijas pārstāve Vita Krieviņa.

Akcijā piedalījās 158 valsts un pašvaldību iestādes un to filiāles visā Latvijā. Kā liecina akcijas dalībnieku aptauja, 91% klientu pēc konsultācijas saņemšanas veidojusies lielāka izpratne par e-pakalpojumu izmantošanas ieguvumiem.

Pēc Krieviņas paustā, akcijas partneriestādes, minot galvenos iemeslus, kāpēc apmeklētāji atsakās no e-pakalpojumu lietošanas, izceļ digitālo prasmju trūkumu, ieradumu konsultēties klātienē, pārpratumu vai kļūdu iespējamības samazināšanu, kā arī informācijas trūkumu par dažādu e-pakalpojumu pieejamību.

Vienlaikus ministrija norāda, ka tā sabiedrības daļa, kas prot lietot un patstāvīgi izmanto e-pakalpojumus savu dzīves situāciju risināšanā, strauji pieaug.

Akcijas laikā Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments Rīgas starptautiskajā autoostā informēja pasažierus par mobilo lietotni “Ceļo droši”, bet Ķeguma novada pašvaldība video instrukcijā rādīja kā soli pa solim iesniegt iesniegumu pašvaldībā elektroniski.

Nacionālais veselības dienests Klientu apkalpošanas centrā Rīgā seniorus un citus interesentus konsultēja par e-veselības sistēmas pakalpojumu lietošanu un aicināja sistēmā aizpildīt informāciju par savām kontaktpersonām – piemēram, kaimiņu, dēlu, mazmeitu vai kādu citu tuvinieku – saziņai neatliekamā gadījumā.

Iniciatīvas “Dienas bez rindām” mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē.

2017.gadā akcijā piedalījās 24 valsts iestādes 185 klientu apkalpošanas vietās un 89 pašvaldības 120 klientu apkalpošanās vietās, sniedzot teju aptuveni 8500 konsultācijas.