ĀM ierēdne: EPPA lēmums par Krieviju liecina, cik grūti ilgstoši uzturēt sankciju režīmus

0
Eiropas Savienības karogs.

Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas (EPPA) lēmums atjaunot balsstiesības Krievijai liecina, cik grūti ir ilgstoši uzturēt sankciju režīmus, intervijā Latvijas Radio izteicās Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

ĀM vērtējumā, EPPA lēmums bijis neatbilstošs situācijai, jo Krimas jautājumā, kura dēļ pret Krieviju tika noteiktas sankcijas un ierobežota tās darbība EPPA, nekāda progresa nav. Tagad Krievija šo lēmumu izmantojot savu publisko attiecību spodrināšanai.

Kalniņas-Lukaševicas vērtējumā, EPPA lēmumu lielā mērā diktējušas merkantilas intereses, jo Krievija bija apturējusi maksājumus EPPA budžetā, kas ierobežoja organizācijas darbu. Kopumā Krievija dažādos veidos mēģinājusi ietekmēt lēmumu – gan ar naudas apturēšanu, gan ar draudiem izstāties no organizācijas.

Taujāta, vai šis EPPA lēmums iezīmē, ka Krimas jautājums kopumā tiek lēnām aizmirsts, Kalniņa-Lukaševica atzina, ka Krievija tā gribētu domāt, tomēr viņa cer, ka gluži šāda situācija vēl nav izveidojusies.

Savukārt runājot par Latvijas tālākā rīcību un darbību EPPA, Kalniņa-Lukaševica atzina, ka lēmumi vēl nav pieņemti un par šo tēmu “nepieciešama saruna”.

Ierēdne atzina, ka ir bijuši ierosinājumi Latvijai vispār apturēt darbu EPPA, bet tas vēl rūpīgi jāvērtē, jo šādā gadījumā mūsu valsts nepiedalītos organizācijas lēmumu pieņemšanā un nevarētu nekādā veidā tos ietekmēt. Otrs ceļš esot ar aktīvu klātbūtni mēģināt ietekmēt lēmumus organizācijā. Kopumā svarīgākais ir koordinēt pozīcijas ar kolēģiem Baltijas valstīs un plašākā reģionā, piebilda ĀM pārstāve.

e