Ances rokdarbnieki saņem kultūras zīmi

0

Par Ances amatu prasmju daudzināšanu rokdarbnieku kopa “Paukers” saņēmusi kultūras zīmi “Latviskais mantojums”. 

Ances rokdarbnieku kopas “Paukers” pārstāvji ada zeķes, cimdus, šalles, džemperus, izšuj dīvāna spilvenus, sedziņas, galdautus, auž segas, dvieļus, grīdas celiņus, grāmatzīmes, darina rotaļlietas un koka izstrādājumus. Ikvienam Ances muižas apmeklētājam ir iespēja apskatīt rokdarbu izstādi un iegādāties kādu no rokdarbiem, piedalīties meistardarbnīcā un iesaistīties dažādu amata prasmju apgūšanā. Ances muižā var piedalīties arī Līgas Grīnbergas vadītajā sklandraušu cepšanas meistardarbnīcā.  

Ventspils novadā zīmi iepriekšējos gados saņēmusi zemnieku saimniecība “Bērziņi” Jūrkalnē par suitu maizes cepšanu, zemnieku saimniecība “Bitnieki” par biškopības prasmju daudzināšanu, pirts “Ziednīca” par latviskās dzīvesziņas daudzināšanu, kā arī lauku māja “Lūķi” par tradicionālās lauku vides saglabāšanu.

Kultūras zīme “Latviskais mantojums” izveidota pēc “Lauku ceļotāja” iniciatīvas. Kultūras zīmi kopš 2013. gada piešķir lauku tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā, iekļauj mūsdienu dzīvē un rāda apmeklētājiem latviskās kultūras un sadzīves tradicionālās vērtības. Pēc šīs zīmes var pazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus.