Andrew Weil pretiekaisuma diēta

0

Solijums

Ko darīt, ja jūs varētu samazināt ķermeņa iekaisumu un zaudēt svaru kā bonusu? Tā ir ideja, ko sagaida Andrew Weil, MD.

Pretiekaisuma diēta uzsver pārtikas produktu izvēli un sagatavošanu, kas palīdz jums saglabāt veselību. Tas nav svara zudumu plāns, lai gan daži cilvēki zaudē svaru. Par šo diētu Weil saka, jūs saņemsiet stabilu enerģiju un apmierināsiet savas uztura vajadzības tā, lai jūs varētu dzīvot kopā ar turpmākajiem gadiem.

Runājot par to, vai tas saglabās jums veselīgu, tas, ko jūs ēdat, noteikti ir svarīgi. Bet tā dara citas lietas, ieskaitot jūsu gēnus, kas ir aktīvi, nevis smēķēšana.

Ko jūs varat ēst un ko jūs nevarat

Ogļūdeņraži veido 40% līdz 50% no jūsu ikdienas kalorijām šajā plānā. Tiem jābūt no pilngraudu (piemēram, brūnie rīsi, auzu un pilngraudu maize), pupiņām un dārzeņiem (piemēram, ziemas skvošs un saldie kartupeļi).

Labi lietojamie tauki aizņem vēl 30% ikdienas kaloriju. Saglabājiet ledusskapi un pieliekamais ēdienus, kuros ir daudz omega-3 taukskābju, piemēram, avokado; rieksti un riekstu sviesti; stiprinātas olas; linu sēklas; kaņepju sēklas; zivis, piemēram, laši, sardīnes, melnā menca un siļķe. Eļļas, kas izgatavotas no saflora, saulespuķu, kukurūzas, kokvilnas sēklas un jauktajiem dārzeņiem, ir ierobežotas. Ekstra neapstrādāta olīveļļa ir vēlamā eļļa.

Proteīns veido 20% līdz 30% jūsu ikdienas kaloriju. Dzīvnieku olbaltumvielas ir ierobežotas, izņemot zivis, dažus sierus un jogurtu. Tā vietā uzkrājiet proteīniem bagātus dārzeņus, piemēram, pupas, sojas pupas un sojas produktus.

Pārstrādāti pārtikas produkti, piemēram, mikroshēmas un cepumi, produkti, kas izgatavoti no kukurūzas sīrupa ar augstu fruktozes daudzumu, un visi pārtikas produkti, kas izgatavoti no daļēji hidrogenētas eļļas, ir izslēgti no saraksta.

Tēja ir labāka par kafiju. Vīna cienītāji, nebaidieties: stikls vai divas sarkanvīna dienas ir OK. Jūs varat arī būt vienkāršā tumšā šokolāde ar mēru, ja tā kakao saturs ir vismaz 70% (tas jādara uz etiķetes).

Zvejas piepūles līmenis: viegli un vidēji

Kamēr jūs neesat liels sarkanās gaļas ventilators, šis ēšanas plāns piedāvā pietiekamu elastību un daudzveidību.

Ierobežojumi: pretiekaisuma diēta ierobežo dzīvnieku olbaltumvielas. Liesā gaļa, tostarp bezvēja gaļa, un piena produkti ir ierobežoti divreiz nedēļā. Bet gandrīz katru dienu jūs varat iegūt zivis un jūras veltes.

Ēdienu gatavošana un iepirkšanās: Jums var būt nepieciešams vairāk ceļot uz pārtikas preču veikalu, lai nopirktu svaigus produktus un jūras veltes. Tīrīšana un svaigu produktu sagatavošana var aizņemt laiku. Tātad var plānot un sagatavot maltītes, līdz pieradīsiet gatavot šo ceļu.

Iepakoti pārtikas produkti vai ēdieni: Nav. Weil iesaka lietot ikdienas papildinājumus, tostarp:

vitamīni C un E
selēns
jaukti karotinoīdi
multivitamīnu, kas satur D vitamīnu un folskābi
kalcija (tikai sievietēm)
zivju eļļa (tikai tad, ja divas reizes nedēļā neēd taukainas zivis)
koenzīms Q10
ingvera papildinājums
kurkuma papildinājums
Personas sanāksmes: nav.

Vingrinājums: Weil neiesaka konkrētu treniņu, bet viņš mudina būt aktīvs.

Vai tas atļauj uztura ierobežojumus vai preferences?

Veģetārieši un vegāni: šī diēta absolūti darbojas jums. Tas jau ir gandrīz bez gaļas, un jūs varat pilnībā likvidēt dzīvnieku izcelsmes produktus.

Bez lipekļa: diēta iesaka samazināt kviešu produktus, bet tas neliedz lipekli. Tomēr šajā ēšanas plānā jūs varat viegli iekļaut glutēnu nesaturošus produktus.

Ko jums vajadzētu zināt

Izmaksas: nav, izņemot jūsu pārtikas preces un jebkuru pirkumu.

Atbalsts: Jūs varat saņemt bezmaksas pielāgotu veselības plānu, kas jāievēro 8 nedēļas pēc tiešsaistes novērtējuma. Weil tīmekļa vietnē ir videoklipi, receptes un sadaļa, kurā varat uzdot jautājumu Weil.

Ko Dr. Melinda Ratini saka:

Vai tas strādā?

Weila pretiekaisuma diēta nav svara zuduma diēta, bet, ja jūs ievērosiet šo veselīgas ēšanas plānu, jūs, iespējams, izlaupīsiet papildu mārciņas.

Kas attiecas uz iekaisuma mazināšanos, daži pētījumi ir parādījuši, ka cilvēki, kas ievēro Weil līdzīgu diētu, varēja samazināt iekaisumu, palielināt enerģiju un uzlabot to fizisko darbību.

Ir pierādīts, ka Omega-3 taukskābes, piemēram, zivis un zivju eļļa, mazina sāpes un maigumu iekaisuma apstākļos, piemēram, reimatoīdā artrīta gadījumā. Daudzi eksperti aizdomās arī par iekaisumu, kas ir sirds slimību, Alcheimera slimības un vēža pamatā. Bet kā uztura faktori to profilaksei un ārstēšanai vēl nav zināmi.

Arī liekais svars ir saistīts ar iekaisumu, tāpēc ir jēga, ka liekā svara zudums var palīdzēt samazināt ķermeņa iekaisumu – lai gan šīs saites apstiprināšanai ir nepieciešami vairāki pētījumi.

Pretiekaisuma diēta iesaka arī dažus vitamīnus un piedevas, bet tam nav daudz zinātnes.

Vai tas ir piemērots noteiktiem nosacījumiem?

Weil pretiekaisuma diēta ir pildīta ar dārzeņiem, augļiem, veseli graudi, veselīgi tauki un tumšās šokolādes un sarkanā vīna domuzīmes – pierādīta sirds veselības recepte.

Izvairīšanās no pārstrādātiem pārtikas produktiem un ēdiena gatavošanas palīdzēs jums ēst mazāk sāls, kas var palīdzēt jūsu asinsspiedienam. Bet jums būs rūpīgi jāskatās uz nātriju un jādara tas

Avots ( WebMD Diet)