Aptauja: Ikdienā maizi ēd 83% Latvijas iedzīvotāju

0

Rīga, 16.maijs, LETA. Ikdienā maizi patērē 83% Latvijas iedzīvotāju, liecina “Latvijas Maiznieka” veiktā aptauja par maizes lietošanas paradumiem un patēriņa tendencēm.

Vienlaikus 79% respondentu ir svarīgi, lai maize ir ražota Latvijā, savukārt 71% atzīst, ka ir svarīgs arī tās sastāvs.

Vērtējot iezīmes, kurām iedzīvotāji pievērš uzmanību maizes sastāvā, 68% aptaujāto ir svarīgi, lai tā būtu gatavota no pilngraudu miltiem, 55% ir būtiski, lai maizē būtu maz cukura, 51% pievērš uzmanību maizē esošajam šķiedrvielu daudzumam, bet 32% ir svarīgi, lai tā saturētu maz sāls.

Respondentu vidū trīs vispopulārākie maizes veidi ir sēklu maize (67%), kam seko klasiskās garšas maize (41%), trešajā vietā ierindojoties kliju maizei (34%).

Analizējot ēdiena gatavošanas paradumus, aptaujā noskaidrots, ka 55% respondentu izmēģina jaunas ēdienu receptes vismaz reizi mēnesī, iedvesmu meklējot internetā.

Vairums respondentu jeb 76% aptaujāto norāda, ka gatavojot uzkodas, izmanto maizi. No tiem 40% dod priekšroku klona maizei – rupjmaizei vai saldskābajai maizei, 23% izvēlās tostermaizi, bet 19% uzkodu pagatavošanai izmanto baltmaizi.

“Latvijas Maiznieka” valdes loceklis Māris Daude norādīja, ka atbilstoši “Latvijas Maiznieka” novērotajām tendencēm, Latvijas patērētāji izvēlās maizi ar pievienoto vērtību, kur maizes sastāvam pievienots jogurts, dārzeņi, sēklas un citas piedevas. “Sagaidām, ka šī tendence saglabāsies un ražotāji turpinās investēt produkcijā, kas būs ar pievienoto vērtību un būs pietiekami interesanta patērētājam,” uzsvēra Daude.

Uztura speciāliste Ksenija Andrijanova norādīja, ka maizes jēdziens pašlaik maina nozīmi, jo tā kā piedeva vai vienkārša sviestmaize kļuvusi par pilnvērtīgu pamatēdienu. “Arī sviestmaizes jeb sendviči tagad ir radošāki un pēc būtības ir pilnvērtīga ēdienreize ar dažāda veida gaļu, sieriem, humusu, avokado un visu dārzeņu kombinācijām,” atzīmēja Andrijanova.

“Latvijas Maiznieks” iedzīvotāju aptauju veica sadarbībā ar uzņēmumu SIA “VIA Media” 2018.gada maijā. Aptaujā piedalījās 500 Latvijas valsts iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.