Ar dažādām aktivitātēm Latvijas pilsētās notiks akcija “Diena bez auto”

0

Vairākas Latvijas pašvaldības, iesaistoties Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātēs, šodien rīkos akciju “Diena bez auto”, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Upīte.

Šajā dienā daudzās Latvijas pilsētās autotransportam tiks slēgti vairāki ielu posmi vai laukumi, un tie tiks nodoti kājāmgājēju un velobraucēju rīcībā, kā arī izmantoti informējošu pasākumu rīkošanai.

Liepājā šodien būs slēgtas sešas ielas un notiks 15 kilometru velobrauciens ar cienastu un izklaidējošām atrakcijām, savukārt Daugavpilī notiks “Velo rīts ģimenēm” un “Daugavpils Fotoreiss”, kura dalībniekiem visā pilsētā būs jāmeklē apslēptus burtus.

Savukārt Siguldā jauniešu iniciatīvu centrs “Mērķis” kopā ar jauniešiem dosies 60 kilometrus garā draudzības braucienā ar elektrovelosipēdiem no Siguldas uz Allažiem un Mori, kura laikā jauniešiem būs iespēja uzzināt vairāk par iniciatīvu centru un apliecināt Siguldas novada jauniešu vienotību.

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs rīkos pasākumu “Ieriteņo simtgadē!”. Šoreiz ierasto aktīvo dabas baudīšanu uz velosipēda Smiltenē aizstās ar svinīgu velobraucienu svētku drānās pa Smiltenes ielām, nesteidzīgi iepazīstot seno Smilteni tās simtgades priekšvakarā.