Ar festivālu “Čello Cēsis” atklās koncertzāles “Cēsis” jauno sezona

0

Šodien tiks atklāta koncertzāles “Cēsis” jaunā sezona, kas iesāksies ar čella skaņām – starptautisko festivālu “Čello Cēsis” -, aģentūru LETA informēja koncertzāles mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova.

Šovakar plkts.19 koncertzālē skanēs divu izcilu un starptautisku atzinību guvušu mūziķu – latviešu pianistes Lauma Skrides un vācu čellista Daniela Millera Šota – koncertprogramma. Tajā varēs dzirdēt Vīnes dižgara Ludviga van Bēthovena opusus un līdzās tiem mūzikas romantisko elpu klausītāji izjutīs Roberta Šūmaņa un Frederika Šopēna skaņdarbos.

Sestdienas, 15.septembra, dienas koncertā plkst.14 programmas vadmotīvs būs tango.

Programmu veidojis pasaulslavenā orķestra “Kremerata Baltica” ilggadējs solists Andrejs Puškarevs sadarbībā ar čellisti Tatjanu Rediko. Tajā ietvertas gan Puškareva oriģinālkompozīcijas, gan šim īpašajam duetam pašu izpildītājmākslinieku radīti Eižena Izaī un Astora Pjacollas skaņdarbu aranžējumi.

Dienas turpinājumā, plkst.17, interesenti būs aicināti apmeklēt arī īpašu kino seansu, kurā būs iespēja noskatīties dokumentālo filmu par vienu no leģendārākajiem čellistiem pasaules mūzikas vēsturē – Mstislavu Rostropoviču. Filma “Rostropovičs: čella ģēnijs” tiks demonstrēta angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Sestdienas vakara koncertā kopā ar Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri Modesta Pitrena vadībā uzstāsies čellists Nareks Hakhnazarjans.

Festivāla turpinājumā, 16.septembrī, “Čello Cēsis” gaidīs savus mazākos klausītājus uz multimediālu un krāšņu koncertuzvedumu “Čella pasakas. Tuksnesis” ar čellu grupu “Da Gamba”. Apmeklētājiem būs iespēja arī pašiem līdzdarboties koncertā, un kopā ar mūziķiem radīt karstās saules apspīdēto tuksneša atmosfēru.