“Arēnā Rīga” izskanēs valsts svētkiem veltīts dižkoncerts “Latvijas gadsimts”

0

“Arēnā Rīga” šodien plkst.20 notiks valsts svētkiem veltīts dižkoncerts “Latvijas gadsimts”, aģentūru LETA informēja pasākuma producents Juris Millers.

Koncerta programmai izvēlētas vienas no aizvadītā gadsimta nozīmīgākajām dziesmām, kas raksturo Latvijas valsts svarīgākos vēstures mirkļus – strēlnieku laiku un Brīvības cīņas, jaundibinātās valsts uzplaukumu un Ulmaņa valdīšanas laiku, kā arī 20.gadsimta 40.gadus, kad daļa tautas bija spiesta doties trimdā, bet daļa okupācijas rezultātā tika izsūtīta uz Sibīriju. Koncertā mākslinieciski tiks atspoguļota arī trimdas jaunrade un nacionālā atmoda, bet koncerta finālā skanēs pēdējo desmitgažu populārākās pašmāju dziesmas.

Uz skatuves kāps dziedātāji Lauris Reiniks, Marija Naumova, Zigfrīds Muktupāvels, Olga Rajecka, Uģis Roze, Ilona Bagele, Gunārs Kalniņš, “Eolika”, Ieva Sutugova, Ginta Krievkalna, Ieva Pļavniece, Ivo Grīsniņš Grīslis, Jānis Buķelis, Artūrs Biķernieks, Juris Vizbulis, Žoržs Siksna, Viktors Lapčenoks u.c. No ASV uz Rīgu ir atlidojis arī “Čikāgas piecīšu” dalībnieks Armands Birkēns, kurš koncertā uzstāsies kopā ar dziedātāju Loriju Vudu.

Koncertprogramma būs klausāma arī 11.novembrī Liepājas Olimpiskajā centrā.