Armēnija apbalvo bijušo Lietuvas virsnieku par armēņa izglābšanu no azerbaidžāņu karavīra uzbrukuma

0

Viļņa, 17.maijs, LETA–BNS. Armēnija piešķīrusi apbalvojumu bijušajam Lietuvas Bruņoto spēku virsniekam, kas pirms četrpadsmit gadiem izglābis dzīvību armēņu virsniekam, kuru gribēja nogalināt azerbaidžāņu karavīrs.

Kā tviterī paziņojis Armēnijas vēstnieks Baltijas valstīs Tigrans Mkrtčjans, rezerves kapteinim Sauļum Paļulim piešķirta Armēnijas Aizsardzības ministrijas medaļa, jo viņš izglābis armēņu virsnieku Haiku Makučjanu no azerbaidžāņu karavīra Ramila Safarova, kas 2004.gadā Budapeštā NATO rīkota semināra laikā kopmītnēs nogalināja citu armēņu virsnieku.

“Man ir liels gods apbalvot Paļuļa kungu ar Armēnijas Aizsardzības ministrijas Vazgena Sargsjana medaļu,” uzsvēris vēstnieks.

Safarovs 2004.gadā Budapeštas militārās akadēmijas kopmītnēs naktī ar cirvi nogalināja aizmigušo armēņu virsnieku Gurgenu Margarjanu un gatavojās uzbrukt arī viņa tautietim Makučjanam, taču viņu izglāba istabas biedrs lietuvietis.

Safarovam Ungārijā bija piespriests mūža ieslodzījums, bet 2012.gadā Ungārijas varasiestādes viņu izdeva Azerbaidžānai, kura solīja, ka vainīgajam būs jāizcieš piespriestais sods, taču viņš tika nekavējoties apžēlots un paaugstināts dienesta pakāpē.

Kā atzinis Paļulis, kas patlaban vada Klaipēdas pašvaldības administrācijas Sporta nodaļu, viņš labi atceras toreizējos notikumus, bet nelabprāt par to runā. “Ja tas atkārtotos, es nesvārstīdamies rīkotos tāpat,” viņš piebildis.

Klaipēdas armēņu biedrības “Van” priekšsēdētājs Alberts Albertjans pastāstījis, ka Paļuli bijis iecerēts apbalvot jau 2014.gadā, kad apritēja desmit gadi kopš traģiskā notikuma Budapeštā, taču tobrīd viņš bija izbraucis no Lietuvas, tādēļ goda parādu Armēnija viņam atdod tagad.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here