Ārvalstu investoru padome Latvijā jūnijā rīkos publisku diskusiju “Veidojot uzticēšanos”

0

Autors : Ivars Motivāns, LETA

Rīga, 15.maijs, LETA. Ārvalstu investoru padome Latvijā (FICIL) šā gada 6.jūnijā rīkos publisku diskusiju “Veidojot uzticēšanos”, aģentūru LETA informēja FICIL.

“Veidojot uzticēšanos” ir vienojošs temats, kas tiks iztirzāts drīzumā gaidāmās FICIL ikgadējās augsta līmeņa tikšanās laikā (6.-7.jūnijā). FICIL norāda, ka statistikas dati par Latvijas sabiedrības uzticēšanos valdībai un politiķiem atklāj visai bēdīgu ainu. Sabiedrība neuzticas valsts pārvaldes iestādēm, un tas apgrūtina reformu ieviešanu, uzņēmējdarbības vides uzlabošanu un stabilas ekonomiskās izaugsmes panākšanu. Uzticēšanās trūkums rada sabiedrības un uzņēmēju skeptisku attieksmi pret politikas iniciatīvām, un arī tas var ierobežot valsts ekonomisko izaugsmi. Tiesiskuma ievērošana, pareiza valsts finanšu līdzekļu izlietošana, tiesību aktu izpilde un pilsoņu iesaiste – tie ir nozīmīgi elementi, bez kuriem nav iespējams panākt uzticēšanos.

Jau gandrīz 20 gadus FICIL ir veidojusi konstruktīvu dialogu ar Latvijas valdību, rosinot uzņēmējdarbības vides uzlabojumus Latvijā. FICIL morālais un profesionālais pienākums ir nākt talkā ar savām zināšanām, padarot Latviju par uzņēmējdarbībai vispievilcīgāko valsti Baltijas jūras reģionā.

Gaidāmās publiskās diskusijas “Veidojot uzticēšanos” laikā FICIL sadarbībā ar citiem ekspertiem un politikas veidotājiem sīkāk analizēs divas nozīmīgas jomas, kas var būtiski ietekmēt Latvijas ekonomisko izaugsmi – digitālo ekonomiku un ekonomisko noziegumu apkarošanu.

Diskusija notiks 6.jūnijā plkst.13.30 Rīgas Ekonomikas augstskolā (Rīgā, Strēlnieku ielā 4a). Diskusija notiks angļu un latviešu valodā ar sinhrono tulkošanu.