ASV apvienos savas diplomātiskās misijas Izraēlā un palestīniešu teritorijās

0

Pēc pretrunīgi vērtētā lēmuma pārcelt vēstniecību no Telavivas un Jeruzalemi, ASV plāno apvienot savas diplomātiskās misijas Izraēlā un palestīniešu teritorijās, ceturtdien paziņojis ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

Pompeo paziņoja, ka lēmums konsulātu palestīniešu teritorijās pievienot vēstniecībai Izraēlā pieņemts, lai palielinātu darbības efektivitāti.

“Lēmuma pamatā ir mūsu vispārējie pūliņi uzlabot mūsu darbības efektivitāti un lietderīgumu. Tas neliecina par pārmaiņām ASV politikā Jeruzalemē, Rietumkrastā vai Gazas joslā,” sacīja Pompeo.

Taču palestīniešu līderi kritizē šo soli, un paziņojuši, ka tas esot ideoloģisks lēmums, un uzsvēruši, ka ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija nevarot vairs spēlēt nekādu lomu miera procesā.

“Trampa administrācija liek skaidri saprast, ka tā strādā kopā ar Izraēlas valdību, lai divu valstu risinājuma vietā uzspiestu Lielo Izraēlu,” paziņoja palestīniešu diplomāts Sāebs Erīkāts.

Attiecības starp palestīniešiem un ASV pasliktinājušās, kopš Tramps atzina Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un pārtrauca finansējumu ANO palestīniešu bēgļu aģentūrai (UNRWA).

ASV administrācija pagājušajā nedēļā apstiprināja, ka slēgs Palestīnas Atbrīvošanās organizācijas (PAO) biroju Vašingtonā.