ASV atliek jūras kājnieku apmaiņas mācības ar Dienvidkoreju

0

ASV un Dienvidkoreja ir vienojušās atlikt uz nenoteiktu laiku divas jūras kājnieku apmaiņas programmas mācības, lai atbalstītu diplomātiskās sarunas ar Ziemeļkoreju, piektdien paziņoja Pentagons.

Vēl pirms tam ASV un Dienvidkoreja bija paziņojušas, ka atliek augustā plānotos kopīgos divu nedēļu militāros manevrus “Ulchi Freedom Guardian”, uz kuriem Ziemeļkoreja parasti reaģē ļoti asi, uzskatot tos par uzbrukuma mēģinājumu. Šie manevri tika atlikti, izpildot ASV prezidenta Donalda Trampa dotu solījumu

Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam viņu Singapūras samitā.

Piektdienas lēmums par mācību atlikšanu tika pieņemts pēc ASV aizsardzības ministra Džima Matisa, valsts sekretāra Maika Pompeo, ģenerālštāba priekšnieka Džo Danforda un nacionālās drošības padomnieka Džona Boltona augsta līmeņa tikšanās.

“Lai atbalstītu Singapūras samita iznākumu īstenošanu, un koordinācijā ar mūsu sabiedroto Korejas Republiku, ministrs Matiss ir uz nenoteiktu laiku atlicis atsevišķas mācības,” paziņoja Pentagona preses sekretāre Dana Vaita.

Tika atliktas divas Korejas Jūras kājnieku apmaiņas programmas mācības, kuras bija plānots rīkot nākamo triju mēnešu laikā.

“Atbalstot gaidāmās diplomātiskās sarunas, kuras vadīs [valsts] sekretārs Pompeo, papildu lēmumi būs atkarīgi no tā, vai KTDR turpinās produktīvas sarunas labā ticībā,” teica Vaita, minot Ziemeļkorejas oficiālā nosaukuma saīsinājumu.

Pagājušonedēļ pēc sava vēsturiskā samita ar Kimu Tramps negaidīti paziņoja, ka ASV apturēs “kara spēles” ar savu sabiedroto Dienvidkoreju, bet neatklāja, tieši kad kopīgo militāro manevru iesaldēšana sāksies.

Tramps arī nosauca šos manevrus par “provokatīviem”, kā tos raksturojusi Ziemeļkoreja.

Dienvidkorejā ir dislocēti aptuveni 28 500 ASV karavīri, kas regulāri rīko kopīgus manevrus ar Dienvidkorejas armiju.

Phenjana parasti reaģē ļoti asi uz šiem manevriem. Pērn pēc šīm mācībām Ziemeļkoreja izšāva divas ballistiskās raķetes pār Japānu, izraisot globālu satraukumu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here