Atklās ceļojošo izstādi “Sauleskalna ezerzemes daba un ainava”

0

Šodien Skaistas Tautas namā tiks atklāta izstāde “Sauleskalna ezerzemes daba un ainava”, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Dabas fonda (LDF) pārstāve Liene Brizga-Kalniņa.

Izstāde apmeklējama bez maksas un apraksti tajā būs pieejami latviešu un latgaliešu valodās.

Izstāde ir daļa no LDF projekta “Vides apziņas celšana par dzidrūdens ezeriem un to videi draudzīgu apsaimniekošanu Latgalē”.

Projekta galvenais mērķis ir sekmēt harmonisku ezerzemes dabas un saimniecisko vērtību attīstību, lai nākotnē šajā teritorijā notiktu praktiska ezeru un dabas kvalitātes uzlabošanās, kā arī tiktu veicināta novada saimnieciskās dzīves attīstība, skaidroja Brizga-Kalniņa.

Tāpat norisināsies izglītojoši semināri par Sauleskalna ezerzemes dabas vērtībām, reliktiem bagāto dzidrūdens ezeru un tajos ietekošo upju un meliorācijas sistēmu videi draudzīgu apsaimniekošanu. Tie notiks vienpadsmit Latgales vietās laikā no 15.oktobra līdz 15.novembrim – Aglonā, Dagdā, Andrupenē, Aulejā, Grāveros, Kombuļos, Konstantinovā, Skaistā, Šķeltovā un Krāslavā.

Viens no projekta centrālajiem notikumiem būs AS Latvijas Pasts un LDF sadarbībā izdotās pastmarkas “Smalkā najāda Najas tenuissima” pirmās dienas aploksnes zīmogošana 2018.gada 10.augustā Krāslavas Vēstures un mākslas muzejā.