Atklās sabiedrības informēšanas kampaņu par vakcinēšanos pret gripu

0

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Gaiļezers” Veselības ministrija (VM) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) atklās sabiedrības informēšanas kampaņu “Neļauj gripai sevi noķert!”, lai veicinātu iedzīvotāju vakcinēšanos pret gripu un palielinātu izpratni par vakcinēšanās nozīmi, aģentūru LETA informēja centra pārstāve Edīte Tettere.

Pasākumā piedalīsies veselības ministre Anda Čakša (ZZS), VM galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis, VM galvenā speciāliste ginekoloģijā un dzemdniecībā Dace Rezeberga, SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijas sociālās drošības eksperts Pēteris Leiškalns.

Pasākuma laikā mediju pārstāvji tiks iepazīstināti ar 2017./2018.gada sezonas gripas monitoringa datiem, saslimšanas riskiem un informāciju par vakcinēšanos, kā arī ar kampaņas “Neļauj gripai sevi noķert!” aktivitātēm.

Pēc Tetteres paustā, pēdējo trīs gadu laikā ievērojami palielinājies stacionēto gripas slimnieku skaits, bet efektīvākais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar gripu, ir ikgadēja vakcinācija. Kaut arī Latvijas iedzīvotāju vidējais imunizācijas līmenis ar sezonālo pretgripas vakcīnu ir palielinājies visās vecuma grupās, tas joprojām ir ļoti zems, norādīja Tettere.