Audi nolīgs BMW bijušo zīmolu vadītāju

0

BMW bijušais zīmola un produktu vadības vadītājs Hildegards Vortmans var doties uz Audi, sacīja Vācijas preses ziņojumi.

Ja apstiprināsies, Wortmann nostiprinās jauno Audi vadītāju Bram Schot vadības komandu laikā, kad zīmols atpaliek no konkurentiem Mercedes-Benz un BMW sacensībās, lai kļūtu par pasaules luksusa automobiļu līderi.

Wortmann, 52, bija pretendents, lai nomainītu BMW ilgstošas ​​pārdošanas vadītāju Ianu Robertsonu, kad viņš aizgāja pensijā 2017. gadā, avoti teica Automotive News Europe. BMW vietā nomāja ārpuses Pieter Nota no holandiešu elektronikas un apgaismes uzņēmuma Philips. Wortmann tika iecelts par BMW Āzijas un Klusā okeāna reģiona vadītāju, izņemot Ķīnu.

2016. gadā Wortmann tika nosaukts par vienu no Automotive News Eiropas vadošajām sievietēm. Karjeras laikā ar BMW gandrīz divus gadu desmitus viņa pārraudzīja Mini atjaunošanu 2001. gadā un veica dažādas produktu vadības funkcijas.

Wortmann varēja uzsākt darbu Audi valdes lomā 1. jūlijā, ziņojot laikrakstam Die Welt, atsaucoties uz nozares avotiem. Kā ārpustelpu, Wortmann būtu nepārklāts ar Volkswagen grupas dīzeļdegvielas skandālu, kas sākās Audi, un noveda pie galveno vadītāju zaudēšanas.

Audi pārējie BMW nomu

BMW pagājušajā mēnesī iecēla bijušo Daimler izpilddirektoru Jens Thiemer par Wortmann bijušo lomu kā zīmola vadības vadītājs. Thiemer kļuva par Sven Schuwirth, kurš maijā atstāja BMW. Vācijas plašsaziņas līdzekļu ziņojumos teikts, ka Schuwirth atgriežas Audi, viņa bijušajā darba devējā. Jūlijā Audi mātesuzņēmums VW Group paziņoja, ka ir nomas darbā bijušo BMW iepirkumu direktoru Markus Duesmann par nenoteiktu valdes lomu. Preses ziņojumi teica, ka Duesmann ir bijis Audi vadītājs, bet BMW atteicās atbrīvot viņu no nekonkurēšanas klauzulas, kas beidzas 2020. gadā.

“Audi” vienreiz bija vērsts uz augstākās klases pasaules augstākās kvalitātes zīmolu, bet tagad seko konkurentiem Mercedes-Benz un BMW. Audi globālais automobiļu pārdošanas apjoms 2018. gada pirmajos 11 mēnešos samazinājās par 2,4 procentiem līdz 1,65 miljoniem, bet Eiropas pārdošanas apjomi samazinājās par 13 procentiem.

Mercedes bija novembrī visizdevīgākais luksusa zīmols ar 2,1 miljonu automobiļu pārdošanas apjomu, kas ir par 0,4% vairāk nekā iepriekšējā gada atbilstošajā periodā. BMW zīmols palielināja savu pārdošanas apjomu par 1,8 procentiem līdz 1,92 miljoniem.