Augustā notiks svētki trīs Jelgavas novada muižās

0

Augustā trīs Jelgavas novada muižas – Lielvircavas, Lielplatones un Abgunstes – rīkos svētku pasākumus.Lielvircavas muižā viesiem būs iespēja vērot teatrālu vēstures stāstījumu par kādreizējo muižas dzīvi, Lielplatones muižā noritēs dažādas radošas aktivitātes un senās mūzikas koncerts, savukārt Abgunstes muižas saimnieku sagatavotā svētku programma iepriecinās gardēžus, jo būs iespēja baudīt dažādus pasaules valstu ēdienus, kā arī vakara daļā viesus priecēs koncerti, izstāde un radošas nodarbības.

Dažas novada muižas svētkus rīko jau vairāku gadu garumā, kā, piemēram, Lielvircavas muižā viesi 18.augustā aicināti jau uz trešajiem muižas svētkiem.

“Šķiet, mums ir maza kungu māja un nav daudz ko skatīt, bet mūsu pērles slēpjas detaļās un stāstos par tām,” norāda Lielvircavas muižas gide Zanda Zariņa. Viņa atklāj, ka šogad tāpat kā iepriekšējos gados apmeklētāji tiks iepazīstināti ar 19.gadsimta modi, bet tomēr priekšplānā vairāk izvirzīsies muižas vēstures izzināšana. Pirmo reizi muižas svētkos tikšot izspēlēti arī Lielvircavas muižas vēstures notikumi.

Pasākuma atklāšanas brīdī apmeklētājiem tiks prezentēta jaunizveidotā baronese Kornēlijas Frīderikes Apolonijas Luīzes fon Hānas kleitas replika (kopija), kas kādreizējai muižas īpašniecei redzama mugurā 1860.gadā Džona Klārka gleznotajā portretā.

Dienu vēlāk, 19. augustā muižas svētki tiks atzīmēti Zaļenieku pagasta Abgunstes muižā. Saimnieki – Asnāte un Jānis Avotnieki – trīs gadu laikā, piesaistot projektu līdzekļus, ieguldot biedrības finanses un gūstot arī pašvaldības atbalstu, muižu pārvērtuši līdz nepazīšanai. Muižā saglabājot senās liecības, atjaunotas vairākas telpas un iekārtots amatniecības centrs. Saimnieki muižu prezentē kā radošuma rezidenti.

Arī Abgunstes muiža šogad ielūdz apmeklētājus jau uz trešajiem muižas svētkiem, kas tiks svinēti visas dienas garumā. Dienas pirmā daļa būs veltīta keramikas simpozija “Mālēdiens” noslēgumam – vēlajām brokastīm, kur dažādu pasaules virtuvju ēdieni tiks servēti uz divu nedēļu laikā radītiem mākslas darbiem. Savukārt pasākuma kulminācija gaidāma vēlā vakarā, kad paredzēts ugunsskulptūru dedzināšanas noslēgums, pastāstīja biedrības “Radošuma meka” pārstāve Asnāte Avotniece.

25.augustā Lielplatones muižā uz balli aicina barons Lībhābers. Svētku apmeklētājiem būs iespēja darboties dažādās radošās darbnīcās, baudīt senās mūzikas grupu “Musica Fresca” un vēsturisko deju kolektīva “Senvedere” priekšnesumus, apskatīt izstādes “Karaļa krāsnkuris” un “Cilvēka pieskāriens laikmetam.

LETA jau ziņoja, ka 2018.gads ir Eiropas kultūras mantojuma gads, kad muižām tiek pievērsta īpaša uzmanība, turklāt septiņas Jelgavas novada muižas – Lielplatones, Lielvircavas, Zaļenieku, Abgunstes, Berķenes, Blankenfeldes un Elejas Tējas namiņš – piedalās Baltijas valstu muižu apceļošanas akcijā, kas nodrošina muižām ievērojamu tūristu pieplūdumu.