Austrumukrainā krituši divi ukraiņu karavīri

0

Kijeva, 17.maijs, LETA–AFP. Kaujās Ukrainas austrumos krituši divi Ukrainas karavīri un četri ievainoti, ceturtdien paziņojusi Ukrainas armija.

Prokrieviskie kaujinieki cīņās izmantojuši smagos ieročus, tostarp raķešu palaidējus, artilēriju un mīnmetējus, paziņoja Ukrainas armija.

“Pēdējo 24 stundu laikā no (..) kaujinieku puses vērojama situācijas saasināšanās,” žurnālistiem sacīja armijas preses pārstāvis.

Ukrainas varasiestādes arī apsūdzēja kaujiniekus uzbrukumā skolai Ukrainas valdības kontrolētajā teritorijā 50 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Doņeckas.

Policija ziņo, ka skolai trāpījis artilērijas šāviņš, izsitot logus un ievainojot garāmgājējus.

Sarkanā Krusta Starptautiskā komiteja (ICRC) apstiprinājusi uzbrukuma faktu skolai.

Vienošanās par periodiskiem pamieriem ir palīdzējušas samazināt vardarbības līmeni Austrumukrainā, taču apšaudes turpinās, un bojāgājušo skaits turpina lēnām pieaugt.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here