Baha kamermūzikas festivālā Rīgā uzstāsies mākslinieki no Somijas, Lietuvas, Polijas, Austrijas un Francijas

0

Starptautiskajā kamermūzikas festivālā, kas Rīgā norisināsies no 13.novembra līdz 4.decembrim, uzstāsies mākslinieki no Somijas, Lietuvas, Polijas, Austrijas un Francijas, aģentūru LETA informēja festivāla sabiedrisko attiecību koordinatore Agnese Lapsiņa.

Festivāla atklāšanas koncertā Mazajā ģildē piedalīsies Eiropas Savienības Baroka orķestris (EUOB), kura mājvieta ir Antverpene. Orķestris darbojas arī kā baroka izpildītājmākslas ekselences centrs. Viesdiriģentes un baroka vijolnieces Amandīnes Beijēres (Francija) vadībā orķestris klausītājiem piedāvās koncertprogrammu “franču gaumē” ar franču baroka komponistu opusiem.

Atzīmējot Lietuvas valsts 100.gadu jubileju, 25.novembra koncertā Mazajā ģildē Baha festivāls iepazīstinās klausītājus ar starptautisku mākslinieciskās sadarbības projektu, kurā piedalīsies kolektīvi “Canto Fiorito” (Lietuva) un “Musica Antiqua Salzburg” (Austrija) brazīliešu dirģenta Rodrigo Kalveiras vadībā. Koncertā tiks atskaņoti skaņdarbi no Hanzas savienības vēsturiskā reģiona komponistu daiļrades – baroka mūzika no Anglijas, Beļģijas, Nīderlandes, Vācijas, Zviedrijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas.

Arī šogad Baha festivāls dos iespēju jaunajiem mūziķiem – 30.novembrī koncertā, kas notiks Mākslas muzejā “Rīgas birža”, uzstāsies Anna Katrīna Paukšēna (čells), Serafina Jafē (Serafina Jaffé, arfa), Antons Gračkovs (akordeons).

Sveicot Polijas valsti tās 100 gadu jubilejā, 2.decembrī “Rīgas biržā” būs iespēja dzirdēt divus jaunus un poļu izpildītājus – flautisti Aņu Karpoviču un pianistu Mareku Brahu, kurš Rīgā ieradīsies ar savu instrumentu – āmuriņu klavierēm. Programmā iekļauta klasicisma un romantisma laika mūzika, kuru pārstāvēs Frederika Šopēna, kā arī Kārļa Filipa Emanuela Baha un Franča Šūberta skaņdarbi.

Baha festivāla noslēguma koncerts, kas izskanēs 4.decembrī Mazajā ģildē, tematiski atgriezīsies pie franču baroka mūzikas, ko izpildīs Somijas baroka orķestris (“FiBO”) un soprāns Mirjama Arbūza (Francija). “FiBO” ir viens no ietekmīgākajiem baroka mūzikas interpretiem Ziemeļvalstīs, savukārt, Arbūza ir jauna un daudzpusīga māksliniece, kas ir pieprasīta uz starptautiskajām skatuvēm savas siltās, vijīgās un liriski bagātās balss dēļ, pauda Lapsiņa.

Starptautisko Baha kamermūzikas festivālu atbalsta Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, tūrisma attīstības birojs “Live Riga”, viesnīca “Avalon Hotel”, Lietuvas Kultūras padome un Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.