BALTA: atlīdzībām par vētras nodarītajiem postījumiem nedēļas nogalē rezervēts jau 51 000 eiro

0

Līdz šodienas pēcpusdienai apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) saņēmusi 16 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par postījumiem, ko nodarījusi vētra un negaiss, kas brīvdienās plosījās lielā daļā Latvijas teritorijas. Apdrošināšanas sabiedrība atlīdzībām par vētras nodarītiem postījumiem jau rezervējusi 51 000 eiro.

No saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem redzam, ka dažviet Latvijā nedēļas nogalē piedzīvotā vētra atsevišķas dzīvojamās un saimniecības ēkas nopostījusi teju līdz pamatiem. Šodien turpinām saņemt arvien jaunus pieteikumus par vētras nodarītiem bojājumiem. Šīs vasaras negaisi jau jūnijā nežēloja un nesa šogad līdz šim ievērojamākos zaudējumus iedzīvotāju īpašumam un automašīnām – par vētras nodarīto postažu jūnijā tika saņemti 130 atlīdzību pieteikumi, kuriem kopumā BALTA atlīdzībām rezervēja vairāk nekā 130 tūkstošus eiro,” stāsta Valdis Krols, BALTA Transporta apdrošināšanas atlīdzību pārvaldes vadītājs.

Lielākie zaudējumi nodarīti nekustamajam īpašumam. Ēkām norauti un bojāti jumta segumi, sagrauti skursteņi, izpostītas siltumnīcas, kūpinātavas un žogi. Tāpat spēcīgā negaisa laikā bojājumi nodarīti četriem auto. KASKO polišu īpašnieki galvenokārt pieteikuši bojājumus, kas radušies, krītošiem kokiem un lielajā vējā norautām jumta atlūzām sabojājot atpakaļskata spoguļus, motora pārsegus un automašīnu jumtus.

Patlaban par saņemtajiem pieteikumiem BALTA atlīdzībām jau rezervējusi 51 000 eiro, tomēr ne visi cilvēki jau ir apsekojuši savu īpašumu un pieteikuši apdrošināšanas atlīdzības, tāpēc uzņēmumā prognozē, ka atlīdzību apjoms tuvākajās dienās līdz ar papildu pieteikumu saņemšanu ievērojami augs.