Baltijas valstu, Polijas un Zviedrijas ārlietu ministri kopīgi apmeklēs Mariupoli

0

Baltijas valstu, Polijas un Zviedrijas ārlietu ministri otrdien, 15.janvārī, dosies kopīgā vizītē uz Ukrainu un apmeklēs Mariupoli, kur Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins kolēģus iepazīstinās ar situāciju Azovas jūras ostās.

Kā piektdien vēsta Krievijas ziņu aģentūra “Interfax”, Ukrainas Ārlietu ministrija uzaicinājusi piecu valstu ministrus, lai viņi varētu iepazīties ar situāciju attiecībā uz kuģu piekļuvi Ukrainas ostām.

Kļimkins, kas šonedēļ piedalās Lietuvā, Traķos, notiekošajā ikgadējā starptautiskajā ārlietu un drošības politikas ekspertu sanāksmē “Sniega tikšanās”, šo vizīti pārrunājis ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču.

Viņš norādījis, ka Doņeckas apgabalu nākamajā nedēļā apmeklēs arī jaunais Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas priekšsēdētājs Miroslavs Lajčāks.

Anektējot Krimu un uzbūvējot tiltu pāri Kerčas šaurumam, Krievija nopietni apgrūtinājusi Ukrainas Mariupoles un Berdjanskas ostu darbību. Tā pastiprinājusi arī savu militāro klātbūtni reģionā un kavē tirdzniecības kuģu satiksmi ar Ukrainas ostām, ko cita starpā ierobežo arī apstāklis, ka tilts ir diezgan zems.

25.novembrī Krievijas bruņotie spēki Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas tika aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietināja uz diviem mēnešiem un nogādāja Maskavā.