Bendika un Rastorgujevs aizvada Pasaules kausa posma iedzīšanas sacensības

0

Latvijas vadošie biatlonisti Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs šodien aizvada Pasaules kausa ceturtā posma sacensības iedzīšanā.

Vispirms plkst.13.45 trasē dosies dāmas desmit kilometru distancē, bet plkst.16 spēkosies vīri 12,5 kilometros. Sacensības tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Bendika ceturtdien sprintā 7,5 kilometru distancē ieņēma 43.vietu, sestdien iedzīšanu sākot vienu minūti un 47 sekundes aiz itālietes Lisas Vitoci.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīcijā ir itāliete Doroteja Vīrere, kura guvusi 398 punktus, otrā ar 365 punktiem ir slovākiete Paulīna Fialkova, bet trešo vietu ar 336 punktiem ieņem Vitoci.

Savukārt Bendika ar 69 punktiem ir 43.pozīcijā.

Tikmēr Rastorgujevs piektdien atgriezās Pasaules kausa apritē ar izcīnītu 23.vietu desmit kilometru sprintā. Viņš iedzīšanu sāks divas minūtes aiz sprintā triumfējušās krieva Aleksandra Loginova.

Vēl sprintā Aleksandrs Patrijuks bija 74.vietā, kamēr Roberts Slotiņš neizgāja uz starta, tādējādi viņiem iedzīšana iet secen.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 482 punktiem ir norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, tālāk ar 372 punktiem ir Loginovs, bet pēc tam seko francūži Martēns Furkads un Simons Destjē, kuri iekrājuši attiecīgi 299 un 298 punktus, kā arī turpat ir austrietis Simons Eders, kura kontā 296 punkti.

Tikmēr Rastorgujevs ar 57 punktiem ir 41.pozīcijā.

Latvijas vadošais biatlonists Rastorgujevs sezonas trešo posmu Čehijā izlaida slimības dēļ, bet pēc svētku pauzes viņš ir tiktāl izveseļojies, lai varētu piedalīties sacensībās Oberhofā. Kā aģentūrai LETA šonedēļ teica sportists, viņš vēl nav gatavs par visiem 100%, bet ar komandu uz šo posmu devies, lai saprastu, kādā viņš ir gatavībā un kādu plānu sastādīt atlikušajai sezonas daļai.

Sezonas pirmajā posmā Pokļukā Ratorgujevs guva 16.vietu sprintā, bet pēc tam labākajā trīsdesmitniekā individuālajās sacensībās vēl nav iebraucis, turklāt otro etapu Hohfilcenē viņš noslēdza priekšlaicīgi, nestartējot iedzīšanā.

Sestdien šī posma ietvaros notiks iedzīšanas sacensības, bet svētdien būs stafetes.

Starpsezonā Rastorgujevs noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtrauca sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

Rastorgujevs pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kur neizdevās nostartēt tā kā cerēts, bijis dziļās pārdomās par savu nākotni Latvijas biatlonā. Olimpiādē viņš labāko rezultātu sasniedza iedzīšanas distancē, kur ieņēma 12.vietu. Vēl viņš sprintā palika 24.vietā, distancē ar masu startu ieņēma 28.pozīciju, bet 20 kilometru individuālajā distancē ar sešām kļūdām šaušanā bija vien 59.pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ieņēma 13.vietu, kas ir viņa karjeras rekords. Sezonas septītajā posmā Kontiolahti viņš sprinta sacensībās izcīnīja otro vietu, šāda līmeņa sacensībās uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā.

Bendikai jaunā Pasaules kausa sezona sākās lieliski, jo pirmajā posmā viņa izcīnīja augsto piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu. Viņa šāda līmeņa sacensībās piekto vietu izcīnīja arī 2016.gada februārī, kad Kanādā sprintā bija piektā. Piektā pozīcija ir visu laiku augstākais rezultāts Latvijas sieviešu biatlona vēsturē, jo savulaik veiksmīgākā latviešu biatloniste Madara Līduma Pasaules kausa posmos nespēja karjeras laikā izcīnīt augstāku vietu par desmito.

Tiesa, nākamajā posmā Hohfilcenā, Austrijā, Bendika nevienā no disciplīnām nespēja iekļūt labāko trīsdesmitniekā, bet trešajā posmā Nove Mesto viņa guva 25.vietu sprintā.

Bendika iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā palika 55.vietā, savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņa nevienā no distancēm nespēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.