BENU Aptiekās būs pieejamas ķermeņa sastāva pārbaudes

0

Lai rūpētos par klientu veselību un labsajūtu, kā arī veicinātu izpratni par veselīgu dzīvesveidu, BENU Aptieka jau no šī gada 5. aprīļa piedāvā iespēju veikt ķermeņa sastāva pārbaudi. Šo pārbaudi BENU Aptiekas veselīga dzīvesveida speciālisti veic 11 aptiekās, izmantojot atbilstošu tehniku, kas ļauj noteikt detalizētus cilvēka ķermeņa sastāva rādītājus. Balstoties uz pārbaudes rezultātiem, ikviens var saņemt tieši sev piemērotus veselīga dzīvesveida ieteikumus.

 Ķermeņa sastāva pārbaudes ietvaros tiek noteikts svars, ķermeņa masas indekss (ķermeņa masas un auguma samērs), ķermeņa tauku masas procentuālā attiecība pret ķermeņa kopējo masu, ūdens procentuālais saturs ķermenī, ķermeņa muskuļu masa, kaulu masa, ķermeņa bioloģiskais vecums un viscerālo tauku daudzums.

Pārbaudi aicinām veikt jebkura vecuma sievietes un vīriešus. Pārbaudi nedrīkst veikt grūtnieces, kā arī cilvēki, kuriem uzstādīti sirds stimulatori. Lai mērījumi būtu precīzi, tie jāveic, basām pēdām nostājoties uz speciālajiem svariem. Pēc pārbaudes tiek sagatavots un izsniegts ķermeņa sastāva pārbaudes rezultātu apkopojums un individuālas uztura un fiziskās slodzes rekomendācijas, kā arī ieteicamais uztura bagātinātāju saraksts. Pārbaudes cena ir 5,99 EUR, bet ar BENU karti 2.99 EUR.

BENU Aptiekas direktore Anete Rožkalna: “Tradicionāli cilvēki dodas uz aptieku, kad parādās veselības problēmas un ir nepieciešamas zāles. Bet mēs BENU Aptiekā domājam ne tikai par sasirgušajiem, bet arī par praktiski veselajiem, kā arī tiem, kam rūp sava veselība un intresē veselīgs dzīvesveids. Taču ne vienmēr cilvēkiem ir skaidrs, vai viss tiek darīts pareizi un ko un kā būtu jādara. Šis jaunais projekts sniedz atbildes uz šiem jautājumiem – ko varam darīt sava dzīvesveida uzlabošanai un kā to darīt pareizi.”

BENU Aptiekas  ķermeņa sastāva pārbaudes projekts ir tapis, konsultējoties ar savu jomu speciālistiem – uztura speciālisti Lieni Sondori un vienu no ielu vingrošanas un crossfit pamatlicējiem Latvijā Kasparu Zlidni.

Liene Sondore atzīst, ka ikdienas steigā mēs nereti piemirstam pašu svarīgāko – sevi, savu ķermeni. “Mūsu organisms ir ļoti „izturīgs”un pacieš ļoti daudz – mazkustīgumu, neveselīgu uzturu, kaitīgos ieradumus un ārējas vides ietekmi, līdz brīdim, kad sākas veselības problēmas. BENU Aptiekās piedāvātais ķermeņa sastāva mērījums ir pirmais solis apzinātai dzīvesveida maiņai. Tas palīdzēs uzzināt detalizētu informāciju par savu ķermeņa stāvokli – muskuļu un kaulu masu, tauku, šķidruma procentu ķermenī, būs Jūsu palīgs, pirmais solis uz veselīgām pārmaiņām, saņemot profesionālus ieteikumus.”

Kaspars Zlidnis, viens no ielu vingrošanas un crossfit pamatlicējiem Latvijā: “Vairākums cilvēku strādā intelektuālu un līdz ar to arī vairāk sēdošu darbu, kas veicinājis mazkustīgu dzīvesveidu. Mēs pārāk maz uzturamies svaigā gaisā, pārāk maz kustamies, nerunājot nemaz par aktīvu sportošanu, piemēram, skriešanu. Ātrajā dzīves ritmā bieži pat vienu sabiedriskā transporta pieturu nevaram atļauties noiet kājām un tā vietā, lai ietu pa kāpnēm, izmantojam liftu vai eskalatoru. Aktīvo atpūtu nomainījusi TV skatīšanās vai sociālo tīklu izmantošana.

Pieteikties uz pārbaudēm iespējams BENU Aptiekas mājaslapā www.benu.lv, izvēloties sev piemērotu vietu un laiku.

Informācijai par ķermeņa sastāva pārbaudēm sekojiet līdzi BENU Aptiekas mājaslapā www.BENU.lv un www.facebook.com/BENUAptieka.