Bērnu slimnīcā runās par vecāku biežākajām kļūdām, rūpējoties par bērniem

0

Šodien plkst.14 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Saulaino dienu bibliotēkā notiks diskusija “Vecāku biežākās kļūdas, rūpējoties par bērnu veselību”, aģentūru LETA informēja žurnāla “Mans mazais” galvenā redaktore Sindija Meluškāne.

Viņa norādīja, ka par spīti sociālajām kampaņām, bērnu traumu skaits Latvijā nemazinās, pieaug saslimstība ar tādām bērnu slimībām kā masalas, garais klepus, lai gan mūsdienās pret tām vakcinē. Vēl viena no mūsdienu ārstu lielākajām bažām – pieaugošā rezistence pret antibiotikām, kā dēļ tās nepalīdz gadījumos, kad tas tiešām ir nepieciešams.

Meluškāne skaidroja, ka bērnu nepietiekama pieskatīšana, pakļaujot viņus traumām, atbilstošas higiēnas neievērošana, atteikšanās no vakcinācijas un antibiotikām vai pārāk bieža antibiotiku pieprasīšana ir tikai dažas kļūdas, ar ko ikdienā jāsaskaras bērnu ārstiem gan Bērnu slimnīcā, gan reģionos.

Diskusijā par vecāku biežākajām kļūdām un iespējām tās novērst piedalīsies Bērnu slimnīcas virsārste Renāte Snipe, kā arī Latvijas bērnu ārsti no Rīgas un Latvijas reģioniem, kurus žurnāla “Mans Mazais” lasītāji izvirzījuši titulam “Gada bērnu ārsts”. Diskusiju vadīs Meluškāne.

Pēc diskusijas tiks nosaukts 2018.gada labākais bērnu ārsts un notiks apbalvošana. Apbalvošanā piedalīsies arī Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.