Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija pa tālruni konsultēs pedagogus un vecākus

0

No šodienas līdz 3.septembrim Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko akciju pedagogiem, bērniem un vecākiem, kā arī citiem bērnu likumiskajiem pārstāvjiem, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

Viņš norādīja, ka akcijas laikā pedagogiem, vecākiem un citiem būs iespēja zvanīt uz Uzticības tālruni 116111 un saņemt profesionālas konsultācijas, kā arī atbalstu par sev aktuāliem jautājumiem saistībā ar bērniem, kā arī jaunā mācību gada sākšanos.

Kā norāda VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja, tuvojoties jaunajam mācību gadam, jau patlaban tiek saņemti zvani gan no bērniem, gan viņu vecākiem, kas ir satraukuma pilni par atgriešanos skolā. “Ir jautājumi par bērnu tiesību pārkāpumiem, konfliktsituācijām ar citu bērnu vecākiem, bērnu savstarpēju vardarbību iepriekšējā mācību gadā, kā arī par bažām saistībā ar bērnu drošību skolā,” stāsta Vēja.

Zariņš atgādina, ka Uzticības tālrunis 116111 ikdienā sniedz bezmaksas palīdzību bērniem visu diennakti, taču bieži arī vecākiem un pedagogiem rodas jautājumi par situācijām, kad viņi jūtas apjukuši un nezina, kā tālāk rīkoties. Šādās situācijās LM aicina zvanīt uz Uzticības tālruni 116111, lai kopīgi meklētu risinājumus un saņemtu atbalstu. Tiek gaidīti arī zvani no bērniem, uzver ministrijas pārstāvis.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti.