Bijušais Brazīlijas prezidents Lula no cietuma kameras televīzijā analizē futbolistu sniegumu Pasaules kausā

0

Bijušais Brazīlijas prezidents Luiss Inasiu Lula da Silva, kurš izcieš 12 gadu cietumsodu par korupciju, no savas ieslodzītā celles kādam televīzijas kanālam analizē Brazīlijas futbolistu sniegumu Pasaules kausa finālturnīrā, vēsta brazīliešu mediji.

Lula kā eksperts sniedz savu viedokli par futbolistu sniegumu televīzijas kanālam TVT, kas ir bāzēts Sanpaulu. Tiesa, politiķis savu komentāru televīzijai sniedzis rakstveidā, bet tas vēlāk nolasīts ēterā.

Jau ziņots, ka par vienu no turnīra favorītēm uzskatītā Brazīlijas izlase svētdien savā pirmajā spēlē nespēja pārspēt Šveices izlasi, cīņai noslēdzoties neizšķirti 1:1.

“Komandas pirmā spēle apliecināja jau sen pārbaudīto tēzi, ka treniņi ir viena lieta, bet spēle pavisam, kas cits,” sacījis Lula. “Mēs nespēlējām pārāk labi, bet pretinieki izdarīja to, ko viņiem vajadzēja, izslēdza Brazīliju.”

Tāpat eksprezidents brīdināja izlasi ar lielu atbildību gatavoties nākamajai cīņai pret Kostariku.

“Jābūt uzmanīgiem, jo mēs visi zinām, ka kādu dienu mazais Dāvids var uzvarēt lielo Goliātu,” bildis eksprezidents, kurš joprojām saglabā lielu popularitāti vietējā sabiedrībā.

Lula 12 gadu cietumsodu sāka izciest šī gada aprīlī.

Pērn Lula tika notiesāts par grezna dzīvokļa pieņemšanu no kāda būvniecības uzņēmuma, kurš centās iegūt celtniecības līgumus ar valsts kontrolēto naftas kompāniju “Petrobras”. Zemākas instances tiesa janvārī noraidīja viņa apelāciju un palielināja viņam piespriesto cietumsodu no deviņiem līdz 12 gadiem.

Daudziem par pārsteigumu, Lula joprojām bauda lielu popularitāti, un aptaujas liecina, ka viņš oktobrī varētu uzvarēt prezidenta vēlēšanās, ievērojami apsteidzot visus savus iespējamos sāncenšus.

Brazīlijas likumi aizliedz kandidēt uz publiskiem amatiem krimināli tiesātām personām, taču arī šo normu Lula varētu apstrīdēt tiesā, uzsākot vēl vienu ilgstošu prāvu.

Brazīlijas mediji norāda, ka bijušais prezidents, domājams, uzturēs savu kampaņu, cik ilgi vien iespējams, un turpinās to pat pēc nonākšanas cietumā. Pat ja viņam neatgriezeniski tiks liegts pašam startēt, viņš var saglabāt intrigu, savu atbalstu kādam no kandidātiem izsakot pēdējā brīdī pirms 7.oktobrī paredzētās vēlēšanu pirmās kārtas.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here