Bijušais PV vadītājs: PV elektrovilcienu iepirkumā ir labas izredzes nonākt pie pozitīva rezultāta

0
AS "Pasažieru vilciens" valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns piedalās AS "Pasažieru vilciens" modernizētā dīzeļvilciena demonstrācijas pasākumā.

AS “Pasažieru vilciens” (PV) izpildot uzdevumus, kurus elektrovilcienu iepirkumā ir noteicis Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB), ir pietiekami labas izredzes nonākt pie pozitīva rezultāta, aģentūrai LETA pauda bijušais “Pasažieru vilciena” bijušais valdes priekšsēdētājs, tagad autopārvadātāju asociācijas “Latvijas auto” valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

Viņš pastāstīja, ka katrs no pretendentiem cīnās par rezultātu ar visiem iespējamiem paņēmieniem. “Tas ir pilnīgi skaidrs. Mēs esam pieraduši visu kritizēt un skatīties uz visu kritiski, bet, manuprāt, tā nav tāda milzīga problēma vai milzīga klizma,” teica Lubāns.

“Mēs redzam, ka divi pretendenti bija pārsūdzējuši “Pasažieru vilciena” lēmumu par konkursa uzvarētāju un pārmetumi bija izteikti daudzos punktos. Tomēr faktiski, kā tāds, kur vajag pārskatīt un veikt kādas darbības ir atzīts tikai viens punkts. Es teiktu, ka tas ir vairāk pozitīvs nevis negatīvs rezultāts un tas ļauj cerēt, ka izpildot uzdevumu, ko IUB ir noteici, joprojām var nonākt pie pozitīva rezultāta un izredzes ir pietiekami labas,” pauda Lubāns.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka IUB aizliedzis PV slēgt līgumu ar “Talgo” par elektrovilcienu piegādi. IUB lēmums paredz aizliegt PV slēgt iepirkuma līgumu ar sarunu procedūrā “Piepilsētas pasažieru elektrovilcienu un to uzturēšanai nepieciešamā aprīkojuma piegāde un personāla apmācība” noteikto uzvarētāju un atcelt iepirkuma komisijas lēmumu par rezultātiem.

PV uzdots novērst iesniegumu izskatīšanas komisijas konstatētos pārkāpumus, atkārtoti izvērtējot sarunu procedūrā iesniegtos piedāvājumus, un atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumam pieņemt lēmumu, nosūtot paziņojumu IUB un visiem pretendentiem, vienlaicīgi nosūtīt IUB visu informāciju attiecībā uz lēmuma pieņemšanu un komisijas konstatēto pārkāpumu novēršanu.

Par tiesībām piegādāt 32 jaunus elektrovilcienus sacentās četri pretendenti – “Talgo”, Šveices kompānijas “Stadler” Polijas meitasuzņēmums, Spānijas “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles” (CAF) un “Škoda Vagonka”. “Pasažieru vilciens” par uzvarētāju elektrovilcienu iegādes iepirkumā atzina “Talgo”, kura piedāvātā līgumcena ir 225 303 262 eiro. Taču divi iepirkuma dalībnieki – “Škoda Vagonka” un CAF iesniedza IUB sūdzības par sarunu procedūru.

Šis ir Latvijas trešais mēģinājums nopirkt jaunus vilcienus. Pirmajā iepirkumā piedalījās CAF un “Stadler”, par uzvarētāju tika pasludināts CAF, taču “Stadler” ierosinātās tiesvedības rezultātā konkursa rezultāts tika atcelts. Otrajā iepirkumā piedalījās “Hyundai Rotem” un “Stadler”. Labākās cenas piedāvājumu iesniedza “Hyundai”, taču tika izslēgts no konkursa tehnisku iemeslu dēļ, savukārt toreizējais satiksmes ministrs Anrijs Matīss paziņoja, ka vilcienu iegādei no “Stadler” nav finansējuma, un “Pasažieru vilciens” līgumu nenoslēdza.

“Pasažieru vilciens” ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no “Latvijas dzelzceļa” veiktajām funkcijām. Iepriekš “Pasažieru vilciens” 100% bija “Latvijas dzelzceļa” meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.