Biķernieku trasē norisinās pasaules čempionāta rallijkrosā izšķirošās cīņas

0

Šodien Biķernieku trasē Rīgā norisināsies izšķirošās cīņas pasaules čempionāta rallijkrosā devītajā posmā “SuperCar” klasē, kā arī Eiropas čempionātā “SuperCar” un “Super1600” klasēs.

Plkst.9.45 sāksies trešie kvalifikācijas braucieni “SuperCar” pasaules čempionāta un Eiropas meistarsacīkšu klasēs, bet uzreiz vēlāk tiks aizvadīti ceturtie braucieni visās trijās klasēs.

Pēc kvalifikācijas braucieniem 12 labākie tiks pusfinālā, pēc tam sešiem labākajiem cīnoties finālā, noskaidrojot Latvijas posma uzvarētāju.

Plkst.13.40 iecerēti pusfināli Eiropas čempionātā “SuperCar” un “Super1600” klasēs, otrajiem no tiem uzreiz pēc tam aizvadot finālu.

Savukārt plkst.15 ieplānoti pusfināli pasaules čempionātā “SuperCar” klasē. Pēc tiem būs fināli “SuperCar” Eiropas čempionāta un pasaules čempionāta ieskaitēs.

Sacensības tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7).

Latviju šajās sacensībās, kas Rīgā norisinās trešo gadu pēc kārtas, pārstāv četri dalībnieki.

Jānis Baumanis no STARD komandas startē pasaules čempionāta prestižākajā “SuperCar” klasē. Tikmēr Reinis Nitišs, kurš pārstāv “Set Promotion” vienību, šosezon startē Eiropas čempionāta “SuperCar” ieskaitē, savukārt Artis Baumanis un Arnis Odiņš brauc Eiropas čempionāta “Super1600” klasē.

Kā vēstīts, J.Baumanis pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem ar 68 punktiem ir devītais, kamēr līderis ar 100 punktiem ir zviedrs Jūhans Kristofešons, kurš uzvarēja abās kvalifikācijās.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā J.Baumanis pēc astoņiem etapiem ar 68 punktiem kopvērtējumā ir devītais, kamēr pārliecinošs līderis ar 224 punktiem ir zviedrs Jūhans Kristofešsons, kuram ar 165 punktiem seko norvēģis Andreass Bakerūds, bet vēl piecus punktus atpaliek viņa tautietis Peters Sūlbergs.

Pērn Kristofešsons tieši Rīgā nodrošināja pasaules čempiona titulu, bet Sūlbergs cieta smagā avārijā, satraumējot muguru.

Tikmēr Eiropas čempionāta “SuperCar” ieskaitē pēc diviem kvalifikācijas braucieniem līderis ar 95 punktiem ir zviedrs Antons Marklunds, bet Nitišs ar 92 punktiem atrodams otrajā vietā.

Eiropas čempionāta “SuperCar” klasē šis ir pēdējais posms, kurā uzvaru kopvērtējumā var nodrošināt Nitišs. Jēkabpilietim kopvērtējumā pirms pēdējā posma ir 106 punkti, kamēr francūzim Sirilam Raimonam 80, bet vēl par četriem punktiem atpaliek zviedrs Antons Marklunds.

Nitišs iepriekš karjerā brauca pasaules čempionāta ieskaitē, savā debijas sezonā izcīnot pat kopvērtējuma bronzas medaļu, taču pirms šīs sezonas viņš finansiālu iemeslu dēļ pārgāja uz Eiropas čempionāta ieskaiti.

Savukārt Eiropas čempionāta “Super1600” klasē tika aizvadīti trīs kvalifikācijas braucieni. Pēc trim kvalifikācijas braucieniem A.Baumanim 118 punkti un ceturtā vieta, bet Odiņam 78 punkti un 19.pozīcija.

Līderis pēc trim kvalifikācijām ir lietuvietis Roks Bacuška, kurš uzvarēja visos trīs braucienos un iekrājis 150 punktus.

Eiropas čempionāta “Super1600” klasē A.Baumanis, kurš pēc četriem no sešiem etapiem arī ir līderis, par diviem punktiem apsteidzot “Volland Racing” komandas biedru Roku Bacušku no Lietuvas. Šajā klasē pēdējais etaps oktobrī notiks Vācijā.

Latvijā pasaules čempionāta etaps rallijkrosā Biķernieku trasē notiek jau trešo gadu pēc kārtas. Pēc sacensībām Rīgā vēl būs etapi ASV, Vācijā un Dienvidāfrikas Republikā.