BMX braucējas Glāzers uzvar sezonas pēdējā Eiropas kausa posmā junioru konkurencē

0

Latvijas jaunais BMX riteņbraucējs Edvards Glāzers svētdien Beļģijā izcīnīja uzvaru sezonas noslēdzošajā – astotajā – Eiropas kausa posmā junioru konkurencē.

Šis ir Glāzera lielākais panākums šāda līmeņa sacensībās.

Priekšbraucienos Glāzers guva divas uzvaras, bet vienu reizi finišēja otrais. Ceturtdaļfinālā viņam otrā vieta, kamēr pusfinālā viņš bija ceturtais. Lielo finālu valmierietis aizvadīja lieliski – trasē viņš izkaroja līderpozīcijas, ko nosargāja līdz finišam. Glāzeram šī ir pirmā uzvara Eiropas kausa posmos junioru vecuma grupā.

Finālu junioru konkurencē sasniedza arī Filips Krists Rozītis. Talantīgais sportists, demonstrējot pārliecinošu sniegumu, uzvarēja gan ceturtdaļfinālu, gan pusfinālu, bet sacensības viņš noslēdza septītajā vietā.

Savukārt M25+ amatieru grupā uzvaru gan posmā, gan kopvērtējumā guva Viesturs Morozs, bet Kristaps Ozoliņš finālā bija septītais. Arī Mikus Freimanis izcīnīja uzvaru ne tikai posmā, bet arī spoži triumfēja sezonas kopvērtējumā.

Tikmēr B12 grupā sestdienas uzvarētājs Edgars Langmanis šajā posmā lielajā finālā finišēja piektajā vietā, bet B11 puišu konkurencē labāko sešinieku noslēdza Emīls Allers. Dubultuzvaru meiteņu G11/12 grupā Latvijai atnesa Paula Kibare un Paula Zavinska. B9 grupā augstā ceturtā vieta Markusam Soļimam, kamēr B8 konkurencē sešinieku finālā noslēdza Tomass Eriņš.

Vēl divi finālisti Latvijai arī B7 grupā – otrā vieta Bruno Vanagam, bet sestā pozīcija tika Albertam Veinbergam. No trijām Latvijas komandām, labāko trijnieku sezonas kopvērtējumā tikmēr noslēdza “Stay Strong Latvia”.