Brasas pārvada pārbūves iepirkumā pieteikušies divi pretendenti, no kuriem viens iesniedzis sūdzību

0

Iepirkumā par satiksmes pārvada pār dzelzceļu pie Brasas stacijas pārbūvi pieteikušies divi pretendenti, no kuriem viens iesniedzis sūdzību par iepirkuma nolikumu, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) pieejamā informācija, sūdzību iesniedzis Latvijas-Lietuvas kopuzņēmums SIA “Viadukts”.

Departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola aģentūrai LETA pastāstīja, ka nolikumā iekļauta prasība, ka pretendentiem jābūt iepriekšējai pieredzei tramvaja sliežu būvniecībā, jo būvdarbu laikā būs jāatjauno arī tramvaja sliedes, kas ved pāri pārvadam. Taču sūdzības iesniedzējiem pieredze ir dzelzceļa sliežu izbūvē, kas viņu ieskatā esot pietiekami, lai varētu veikt nepieciešamos darbus.

Ahuna-Ozola norādīja, ka pretendentu piedāvājumi netiks vērti vaļā, kamēr IUB nebūs sūdzību izskatījis. Ja sūdzība būs pamatota, departaments veiks biroja norādītos uzlabojumus, ja nepamatota – trīs dienu laikā tiks atvērti kandidātu iesniegumi, kuru atbilstība prasībām tiks vērtēta. Patlaban nav zināms, kad IUB varētu sūdzību izskatīt.

Otrs pretendents iepirkumā ir lietuviešu uzņēmums “Kauno Tiltai”, kas patlaban jau veic Augusta Deglava tilta pārbūvi.

Kā ziņots, augustā Rīgas domes Satiksmes departaments izsludināja iepirkumu par satiksmes pārvada pār dzelzceļu pie Brasas stacijas pārbūves darbiem.

Provizoriskās pārbūves darbu izmaksas ir seši miljoni eiro. “Ja, iepirkumam noslēdzoties, netiks iesniegtas nekādas sūdzības un līgums ar būvniekiem tiks noslēgts bez aizķeršanās, būvdarbi varētu sākties oktobra sākumā,” iepriekš norādīja departamenta pārstāvji. Tagad būvdarbi, visticamāk, aizkavēsies.

Plānots, ka pārvada pārbūve notiks aptuveni divus gadus.