Briedis un citi boksa supersērijas pusfinālisti piedalās preses konferencē

0
Latvijas bokseris Mairis Briedis tirdzniecības centrā "Domina" aizvada publiskos treniņus pirms sestdien "Arēnā Rīga" gaidāmās boksa supersērijas pusfināla cīņas.

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis un vēl trīs Pasaules boksa supersērijas pusfināla dalībnieki šodien piedalās preses konferencē.

Pasākums plkst.14 sāksies viesnīcā “Radisson Blu”, kas atrodas Elizabetes ielā 55, Rīgā.

Bez Brieža preses konferencē piedalīsies arī viņa sestdienas pretinieks Kšištofs Glovackis no Polijas, kā arī otra pusfināla dalībnieki – kubietis Juniers Dortikoss un amerikānis Endrū Tabiti. Pasākumā būs arī turnīra organizators Kalle Zauerlands.

Sestdien “Arēnā Rīga” supersērijas pirmā smagā svara kategorijas (līdz 90,7 kilogramiem) pusfinālos tiksies Briedis ar Glovacki, kā arī Tabiti un Dortikoss.

Briedis un Glovackis pusfinālā cīnīsies par prestižo Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona jostu un par Pasaules boksa organizācijas (WBO) jostu.

WBC un WBO jostu īpašnieks Oleksandrs Usiks no Ukrainas nolēmis pāriet uz smagsvariem, tāpēc jostas kļuvušas vakantas. Tādējādi sestdien “Arēnā Rīga” gaidāmajā pusfinālā Briedis un Glovackis sadalīs divas čempionu jostas. Latvietim pašlaik pieder WBC Dimanta josta, bet poļa īpašumā ir WBO pagaidu čempiona josta.

Līdz ar to Briedim ir iespēja atgūt WBC čempiona titulu, ko viņš zaudēja pērn janvārī, kad supersērijas pirmās sezonas pusfinālā piedzīvoja zaudējumu pret Usiku.

Usiks pērn uzvarēja supersērijā un savā īpašumā ieguva četras svarīgākās čempiona jostas pirmā smagā svara kategorijā – WBC, WBO, Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) vērtējumos. Jau iepriekš Usiks bija atvadījies no WBA titula, jo viņš to neaizstāvēja.

Tiesa, Usika debija smagsvaros traumas dēļ pašlaik ir atlikta un varētu notikt septembrī.

Pašlaik 34 gadus vecais Briedis 26 cīņās guvis 25 uzvaras, 18 gadījumos virsroku gūstot ar nokautu. Tikmēr 32 gadus vecais Glovackis 32 cīņās izcīnījis 31 panākumu, no kuriem 19 bijuši ar nokautu.