Bruņoto spēku komandieris apmeklē Zemessardzes Studentu bataljonu

0

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš šodien apmeklēs Zemessardzes Studentu bataljonu, aģentūra LETA uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Vizītes laikā Kalniņš tiksies ar Studentu bataljona komandieri majoru Agri Liepiņu, lai pārrunātu bataljona operacionālo spēju attīstību, administratīvo un infrastruktūras projektu izpildes gaitu, Latvijas pilsoņu iesaisti Zemessardzē, kā arī citus aktuālos ar bataljona kaujas spēju attīstību saistītus jautājumus.

Zemessardzes Studentu bataljons ir viens no Zemessardzes 1.Rīgas brigādes bataljoniem. Studentu bataljons ir 1918.gada 20.decembrī dibinātās Atsevišķās studentu rotas tradīciju un ideju mantinieks. Studentu bataljona dibināšanas diena ir 1991.gada 17.decembris.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas “www.zs.mil.lv”.