Budžeta komisija galīgajam lasījumam atbalsta “pagaidu budžetu”

0
Budžeta portfelis ar valdības sagatavoto nākamā gada valsts budžeta un 2018.-2020.gada vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojektu, kuru finanšu ministre nodos Saeimas priekšsēdētājai izskatīšanai parlamentā.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 4.decembrī, atbalstīja izskatīšanai galīgajā lasījumā Saeimā grozījumus budžeta un finanšu vadības likumā, lai no nākamā gada garantētu finansējumu vairākiem iepriekš Saeimā pieņemtajiem lēmumiem, tostarp nodrošinātu lielākas pensijas un pabalstus, algu pieaugumu skolotājiem, un izpildītu Satversmes tiesas spriedumus, tostarp par atalgojumu tiesnešiem un prokuroriem.

Grozījumi paredz, ka nākamā gada budžeta izdevumi nevarēs pārsniegt vidēja termiņa budžeta ietvara likumā attiecīgam gadam noteiktos izdevumus. 

Izmaiņas likumā nepieciešamas, jo patlaban, kad Saeimas vēlēšanu gadā kavējas valsts budžeta pieņemšana un tas nevar stāties spēkā 1.janvārī, izdevumiem var tērēt vienu divpadsmito daļu no iepriekšējā gadā piešķirtā finansējuma, un tas nav pietiekami, lai, piemēram, pedagogi no nākamā gada turpinātu saņemt lielākas algas, nodrošinātu mērķdotācijas pašvaldībām, lielāku atalgojumu tiesnešiem, teikts likumprojekta anotācijā.

Grozījumi arī paredz, ka Finanšu ministrijai savā mājaslapā būs jāpublicē finanšu ministra apstiprinātie valsts darbībai nepieciešamie valsts budžeta izdevumi, aizdevumi un aizņēmumu limiti.

Plānots, ka Saeima par grozījumiem Likumā par budžeta un finanšu vadību galīgajā lasījumā lems 6.decembrī, un paredzēts, ka tie stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.