Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājas amatā stājas Kristīne Bērziņa

0

Šodien Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājas amatā stājas Kristīne Bērziņa, kura līdz šim pildījusi CVK Informācijas nodaļas vadītājas pienākumus.

Saeima 21.martā viņu ievēlēja šajā amatā. Bērziņas kandidatūru atbalstīja 53 deputāti, bet pret balsoja 32 parlamentārieši.

Uz šo amatu kandidēja arī līdzšinējais CVK vadītājs Arnis Cimdars, kurš saņēma 29 deputātu atbalstu.

Bērziņu CVK vadītāja amatam izvirzīja koalīcijas partijas, bet Cimdaru – opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti.

Bērziņa iepriekš pauda, ka viņas pirmā prioritāte ir Eiropas Parlamenta vēlēšanu kvalitātes nodrošināšana. Ņemot vērā, ka vēlēšanu sagatavošanas process ir tuvāk nobeiguma stadijai, kādam ar šo jomu nesaistītam būtu grūti pašlaik to pārņemt.

Viņa vēlas īstenot arī vairākas iesāktās lietas, piemēram, tiešsaistes vēlētāju reģistrāciju Saeimas vēlēšanās attiecīgajā iecirknī, kur vēlētājs ieradies. Tas ļautu atteikties no spiedogiem pasē un nepieciešamības personas apliecību saņēmējiem izņemt vēlēšanu apliecības, skaidroja Bērziņa.

Viņa ir apņēmušies strādāt pie tā, lai ieceres īstenošanai parlaments veiktu nepieciešamos grozījumus normatīvajos aktos un piešķirtu nepieciešamo finansējumu.

Bērziņas prioritātes būs arī atalgojuma paaugstināšana vēlēšanu komisiju darbiniekiem, ērtākas balsošanas nodrošināšanas tiem, kas izceļo īsi pirms vēlēšanām uz ārzemēm, lai viņi varētu atdot savu balsi depozītā pasta iecirknī. Tāpat iepriekšējai balsošanai jāparedz lielāks stundu skaits, nekā pašlaik, cita starpā norādīja Bērziņa.

Šodien darbu jaunajā sastāvā sāks arī septiņi ievēlētie CVK locekļi – Edgars Baldunčiks, Ritvars Eglājs, Sofija Grīnvalde, Dzintra Kusiņa, Aleksandrs Maļcevs, Sigords Stradiņš un Valdis Verners.

Baldunčiku šim amatam izvirzīja “Jaunā Vienotība”, Eglāju – nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Grīnvaldi – “KPV LV”, Kusiņu – ZZS, Maļcevu – “Saskaņa”, Stradiņu – Jaunā konservatīvā partija, Verneru – “Attīstībai/Par!”.