“Centrs Marta”: Klientes ziņo par policijas neprofesionālu darbu vardarbības gadījumos

0

Biedrības “Centrs Marta” klientes ziņo par policijas neprofesionālu darbu vardarbības gadījumos, liecina pārskats par biedrības paveikto 2018.gada pirmajā ceturksnī.

Kā norāda “Centrs Marta”, vēl aizvien klientes ziņo par policijas neprofesionālo darbu, tostarp upurim tiekot ieteikts izlīgt mieru ar varmāku vai atsaukt iesniegumu.

Klientes piedzīvojušas arī neprofesionālas un pat traumējošas darbības izmeklēšanas un nopratināšanas laikā, norāda “Centrs Marta”.

“Centra Marta” klientes joprojām atzīst, ka tiek vainotas par to, ka piedzīvo vardarbīgas attiecības un izjūt nosodošu attieksmi no sabiedrības un apkārtējiem, teikts pārskatā.

Daudzkārt cietušās sievietes vardarbību attiecībās pieredz atkārtoti.

Jau ziņots, ka šī gada pirmajos četros mēnešos biedrība “Centrs Marta” sniedza palīdzību 93 personām.

Kā norāda “Centrs Marta”, sievietes visbiežāk cieš no bijušo vai esošo partneru vai laulāto, arī citu radinieku un personu emocionālās un fiziskās vardarbības. Gandrīz visos gadījumos sievietēm ir kopīgi bērni ar varmāku. Lielākoties sievietēm ir laba izglītība, viņas ir darba spējīgā vecumā, daudzas gan strādā maz atalgotu darbu.

Liela daļa cietušo biedrībā vērsušās pēc citu personu vai iestāžu ieteikuma. Klientēm, kuras “Centrā Marta” ierodas pēc Rīgas Sociālā dienesta vai bāriņtiesas ieteikuma, ir novērojama zemāka motivācija.

Šogad reģistrēts arī viens vīrietis, kurš saņem pakalpojumu kā vardarbībā cietusi persona.