Čerņecka Antaljas ITF 15 000 turnīra pirmajā kārtā aptur savulaik ranga pirmajā divdesmitniekā pabijušu tenisisti

0

Latvijas jaunā tenisiste Alise Čerņecka trešdien iekļuva Turcijas kūrortpilsētā Antaljā notiekošā ITF 15 000 sērijas turnīra otrajā kārtā.

Čerņecka, kura WTA rangā atrodama 997.vietā, ar rezultātu 6-0, 3-2 bija vadībā pret grieķieti Eleni Danilidu, kura otrajā setā cīņu neturpināja.

Pašlaik 36 gadus vecā Danilidu, kura ir 19 gadus vecāka par Čerņecku, pirms 15 gadiem WTA rangā sasniedza 14.pozīciju. Karjeras laikā viņa izcīnījusi trīs WTA titulus. Vēl pirms sešiem gadiem viņa bija ranga pirmajā simtniekā, bet tagad atrodama 1083.pozīcijā.

Par otrās kārtas sasniegšanu viņa nopelnījusi vienu WTA ranga punktu.

Otrajā kārtā viņa tiksies ar polieti Paulu Kanju, kura šobrīd WTA rangā nav atrodama, lai gan reitingā pirms trim gadiem sasniegusi 128.pozīciju.

Kā vēstīts, Čerņecka piedalās arī šī turnīra dubultspēļu sacensībās, kur pārī ar somieti Ūnu Orpanu pirmajā kārtā ar 6-4, 6-4 apspēlēja mājinieces Selinu Ovuncu un Denizu Pajkocu.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Čerņecka nopelnījusi vienu WTA dubultspēļu ranga punktu.

Čerņecka un Orpana pagājušajā nedēļā turpat Antaljā aizkļuva līdz finālam citā ITF 15 000 sērijas dubultspēļu turnīrā, izšķirošajā mačā gan zaudējot.

Iepriekš Antaljas turnīra kvalifikāciju nepārvarēja cita Latvijas tenisiste Anna Ozerova.

Savukārt Latvijas vīru tenisa otrā rakete Mārtiņš Podžus trešdien cieta zaudējumu Zviedrijas pilsētā Falūnā notiekošā “Futures” sērijas turnīra vienspēļu otrajā kārtā. Ar sesto numuru izliktais latvietis, kurš pasaules rangā atrodas 469.vietā, ar 6-7 (4:7), 1-6 piekāpās kvalifikāciju pārvarējušajam rumānim Georgem Botezanam, kurš ir pasaules 1017.rakete.

Latvijas tenisists par otrās kārtas sasniegšanu nopelnīja vienu ATP vienspēļu ranga punktu.

Podžus vēl pirmajā kārtā pirmajā setā bija vadībā ar 5-4 pret mājinieku Niklasu Jūhansonu, zviedru tenisistam traumas dēļ pēc tam spēli neturpinot. Jūhansons rangā ir 1182.vietā, bet šo turnīru viņš sāka vēl no kvalifikācijas.

Vēlāk Mārtiņš kopā ar savu brāli Jāni Podžu izcīnīja uzvaru dubultspēļu turnīra ceturtdaļfināla cīņā, ar 6-3, 6-7 (3:7), 10:5 uzvarot vjetnamiešus Hoanu Namu Lū un Linu Gianu Trinu.

Par pusfināla sasniegšanu brāļi ir nopelnījuši pa astoņiem ATP dubultspēļu ranga punktiem.

Pirmajā kārtā Podži priekšlaicīgi ar rezultātu 5-0 apspēlēja Monako sportistu Lukasu Katarinu un francūzi Janē Lorānu, kuri pirmā seta izskaņā atteicās no turpmākās cīņas.

Pagājušajā nedēļā M.Podžus kā vienspēlēs tā dubultspēlēs tika līdz pusfināliem Stokholmā notiekošā “Futures” sērijas turnīrā.