Čerņecka bez cīņas sasniedz Antaljas ITF 15 000 turnīra dubultspēļu sacensību finālu

0

Latvijas jaunā tenisiste Alise Čerņecka piektdien bez cīņas sasniedza Turcijas kūrortpilsētā Antaljā notiekošā ITF 15 000 sērijas turnīra dubultspēļu sacensību finālu.

Čerņeckai un somietei Ūnai Orpanai piektdien pusfinālā vajadzēja tikties ar Evu Garkušu no Krievijas un Ninu Ugrelidzi no ASV, tomēr pretinieces no cīņas atteicās.

Par fināla sasniegšanu Čerņecka ir nopelnījusi septiņus WTA dubultspēļu ranga punktus.

Čerņecka un Orpana pagājušajā nedēļā turpat Antaljā arī aizkļuva līdz finālam citā ITF 15 000 sērijas dubultspēļu turnīrā, izšķirošajā mačā gan zaudējot.

Šonedēļ abas tenisistes pirmajā kārtā ar 6-4, 6-4 apspēlēja mājinieces Selinu Ovuncu un Denizu Pajkocu, bet otrajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6-4, 4-6, 10:7 apspēlēja amerikānietes Sāru Lī un Holliju Verneru, kuras bija izliktas ar ceturto numuru.

LETA jau ziņoja, ka Čerņecka ceturtdien cieta zaudējumu šī turnīra vienspēļu otrajā kārtā. Latvijas tenisiste, kura WTA rangā atrodama 997.vietā, ar rezultātu 1-6, 6-7 (4:7) piekāpās polietei Paulai Kanjai, kura reitingā nav atrodama, lai gan pirms trim gadiem bija sasniegusi 128.pozīciju.

Par otrās kārtas sasniegšanu Čerņecka nopelnīja vienu WTA ranga punktu.

Pirmajā kārtā viņa apturēja pieredzējušo grieķieti Eleni Danilidu, kura karjeras laikā izcīnījusi piecus WTA titulus un rangā bija sasniegusi 14.pozīciju, bet tagad ieņem 1083.pozīciju. Čerņecka bija vadībā ar rezultātu 6-0, 3-2, pretiniecei otrajā setā izstājoties.

Iepriekš Antaljas turnīra kvalifikāciju nepārvarēja cita Latvijas tenisiste Anna Ozerova.

Savukārt cita Latvijas tenisiste Diāna Marcinkēviča sasniegusi Obidušas ITF 25 000 turnīra dubultspēļu sacensību finālu. Viņa duetā ar ungārieti Pannu Udvardī, būdamas izliktas ar ceturto numuru, piektdien ar rezultātu 6-4, 6-7 (3:7), 10:6 grūtā cīņā apspēlēja vācieti Annu Klasenu un horvātieti Anu Vrļiču.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā viņas ar 7-5, 6-0 uzvarēja mājinieci Fransisku Žorži un vācieti Francisku Šīdatu, bet otrās kārtas mačā ar 6-1, 6-2 sagrāva Sonju Latičevu no Kanādas un Šarmeinu Šiji Seu no Singapūras.

Par fināla sasniegšanu Marcinkēviča nopelnījusi 30 WTA dubultspēļu ranga punktus.

Pasaules rangā 356.vietā esošā Marcinkēviča piedalījās arī vienspēļu turnīrā, kur gan viņa apstājās otrajā kārtā, nopelnot piecus profesionālā ranga punktus.