Cēsīs apskatāma “Stāstu sega Latvijai” – ārzemēs dzīvojošo latviešu veltījums valsts simtgadei

0

Cēsīs, Pasaules latviešu mākslas centra izstāžu zālē no šodienas apskatāma “Stāstu sega” ārzemēs dzīvojošo latviešu veltījums Latvijas valsts simtgadei, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

“Stāstu sega” ir unikāla dāvana Latvijai, kura liecinās nākotnes paaudzēm, ka Latvijas simtgades laikā dzīvojušajiem latviešiem pasaulē viņu Tēvzeme ir svarīga un dārga!

“Stāstu sega” sastāv no 1097 gabaliņiem, kas uz Latviju atceļojuši no ASV – 564, Eiropas – 188, Kanādas – 183, Okeānijas – 117, Dienvidamerikas – 24, Āfrikas – 11 un Āzijas valstīm – 8.

“Stāstu segas” salikšana notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas vestibilā 2017. gada 14. oktobrī. Muzeja “Latvieši pasaulē” darbinieki un palīgi šķiroja, kārtoja un salika kvadrātiņus vienkopus, klātesot citiem interesentiem un bibliotēkas apmeklētājiem.

2016.gadā muzeja darbiniekiem radās ideja izveidot “Stāstu sega” Latvijas simtgadei, izmantojot tekstilmozaīkas rokdarbu tehniku. Tekstilmozaīkas segas ir tradicionāls rokdarbu veids angliski runājošās zemēs. Izmantojot tekstilmozaīkas tehniku, dažādi, nelieli auduma gabaliņi tiek sašūti kopā vienā segā. Šādas segas nereti ieguva pat simbolisku nozīmi, un tika mantotas no paaudzes paaudzē, jo auduma gabaliņi bija ņemti no dažādos dzīves posmos svarīgām tekstīlijām – kāzu vai kristību kleitām, bērnu sedziņām, tautas tērpiem, tādējādi atspoguļojot dzimtas dzīves notikumus daudzu gadu garumā.