Četri Latvijas BMX braucēji iekļūst pirmajā sešiniekā Eiropas jauniešu un junioru čempionātā

0

Četri Latvijas BMX riteņbraucēji sestdien Francijā iekļuva pirmajā sešiniekā Eiropas jauniešu un junioru čempionātā.

Starp labākajiem sešiem savās vecuma grupās iekļuva Līva Lizete Glāzere, Niks Rožukalns, Rolands Pommers un Mikus Freimanis.

B16 grupas sacensībās Latvijas godu aizstāvēja pasaules vicečempions Rožukalns, kā arī Ronalds Rītiņš un Pommers. Līdz lielajam finālam spēcīgajā konkurencē aizkļūt izdevās Rožukalnam un Pommeram – pusfinālos abiem attiecīgi pirmā un ceturtā vieta.

Dienas noslēdzošajā braucienā Rožukalnam pēc starta neizdevās būt līderu trijniekā, tomēr gan viņš, gan arī Pommers centās uzlabot savas pozīcijas trases turpinājumā. Finišā Rožukalns ieņēma piekto, bet Pommers, kuram šis ir viens no līdz šim labākajiem rezultātiem starptautiskajās karjerā, – sesto vietu.

Tikmēr G14 meiteņu grupā lielajā finālā iekļuva jaunatnes izlases dalībniece Glāzere. Tajā spraigā un notikumiem bagātā cīņā Latvijas sportiste prata izcīnīt augsto ceturto vietu. Šajā pat grupā puišiem starp astoņiem labākajiem sportistiem iekļuva Mārtiņš Zadraks. Finālā pirmajā virāžā viņš bija spiests piedzīvot kritienu, noslēgumā ieņemot astoto vietu.

Vēl viens no Latvijas sportistiem, kurš sasniedza lielo finālu, bija B13 grupā startējušais Freimanis. Trenera Jāņa Lapsiņa audzēknis, kurš pērn izcīnīja Eiropas čempiona titulu, līdz finālam bija uzvarējis visos braucienos. Tiesa, noslēdzošajā braucienā Freimanim neizdevās tik labs starts, tomēr viņš nepadevās un finišēja piektajā vietā.

Junioru grupas sacensībās priekšbraucienus pārvarēja visi trīs Latvijas sportisti – Edvards Glāzers, Filips Krists Rozītis un Rinalds Jānis Kārkliņš, tomēr neviens no viņiem neiekļuva labāko četriniekā savos astotdaļfināla braucienos.

Svētdien Eiropas čempionātā par godalgām sacentīsies jaunāko grupu braucēji līdz 12 gadu vecumam, tai skaitā vairāki Latvijas sportisti.