“Cinamon” atver savu pirmo daudzzāļu kinoteātri Somijā

0

Igaunijas kinoteātru tīkls “Cinamon” piektdien atvēris savu pirmo daudzzāļu kinoteātri Somijā, Helsinku tirdzniecības centrā “Redi”.

Kā pastāstījis kompānijas “Cinamon Holding” valdes loceklis Tomass Luhatss, jaunajā kinoteātrī ir piecas skatītāju zāles un prognozēts, ka to apmeklēs līdz 250 000 cilvēku gadā.

Nākamgad kompānija plāno atvērt daudzzāļu kinoteātrus vēl divos Somijas galvaspilsētas tirdzniecības centros.

Šobrīd Somijā darbojas divi kinoteātru tīkli – “Finnkino”, kas orientēts uz lielajām pilsētām, un “Bio Rex”, kas savu darbību izvērsis nelielās apdzīvotajās vietās. Šie tīkli pārvalda attiecīgi 102 un 30 kinozāles.

“Cinamon” ir 2005.gadā dibināta Igaunijas kinoteātru ķēde, kuras centrālais birojs atrodas Tallinā. “Cinamon” patlaban ietilpst septiņi kinoteātri ar 34 zālēm. “Cinamon” nodrošina darbu gandrīz simts cilvēkiem.

“Cinamon” 2016.gadā kopumā Baltijas valstīs apkalpoja 1,25 miljonus apmeklētāju. Uzņēmuma apgrozījums 2016.gadā bija 8,6 miljoni eiro, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Kā liecina informācija “Firmas.lv”, SIA “Cinamon Operations Latvia”, kas Latvijā pārvalda tirdzniecības centrā “Alfa” esošo “Cinamon” kinoteātri, dibināta 2006.gadā. Tās pamatkapitāls ir 32 148 eiro. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Igaunijā reģistrētā “Cinamon Holding OU”. “Cinamon Operations Latvia” apgrozījums 2017.gadā bija 2,734 miljoni eiro, bet zaudējumi – 389 991 eiro.