“Citadele Index”: Latvijā 55% uzņēmēju naktīs guļ mierīgi

0

Rīga, 17.maijs, LETA. Latvijā 55% uzņēmēju domas par situāciju kompānijā netraucē naktsmieru un viņi guļ mierīgi, kas ir par 15 procentpunktiem vairāk nekā 2017.gada sākumā, aģentūrai LETA pavēstīja bankas “Citadele” ārējās komunikācijas vadītāja Baiba Ābelniece, atsaucoties uz jaunākā “Citadele Index” pētījuma datiem.

Vienlaikus domas par biznesa lietām naktīs, pēc jaunākajiem pētījuma datiem, traucē mierīgi gulēt 39% aptaujāto.

Ābelniece sacīja, ka vismierīgākie par biznesu ir ražotāji, kuru vidū netraucēti guļ 59% aptaujāto, kamēr būvnieki ir satrauktāki par savu biznesu – šajā nozarē mierīgi guļ 45% respondentu, bet domas par uzņēmuma gaitām naktīs vajā 46% būvniecības uzņēmumu īpašniekus.

Lai arī “Citadele Index” pētījumā kopumā mazo uzņēmumu vadītāji uzņēmējdarbības vidi vērtē pesimistiskāk no visām aptaujāto grupām, miegs tomēr viņiem ir saldāks nekā lielo uzņēmumu vadītājiem un īpašniekiem, piebilda Ābelniece.

Viņa norādīja, ka to respondentu grupā, kuri nodarbina līdz deviņiem darbiniekiem, par naktsmieru nesūdzas 56% aptaujāto, 10-49 cilvēkus nodarbinošo grupā mierīgi guļ 41%, bet “caurākais” miegs ir lielo uzņēmumu vadītājiem ar darbinieku skaitu no 50 – no tiem mierīgi guļ 35%, kamēr 61% domas par darbu neļauj atpūsties arī naktī.

Pēc pētījuma datiem, apmierinātākie ar situāciju uzņēmumā ir Rīgā strādājošie uzņēmēji – šajā grupā labu naktsmieru izbauda 63% aptaujāto, bet nemierīgākie ir latgalieši un kurzemnieki – šajos reģionos mierīgi guļ mazākā daļa uzņēmēju, attiecīgi 41% un 42%, kamēr nemierīgo īpatsvars ir 58% un 52%.

“Citadele Index” ir pētījums, kuru banka “Citadele” Latvijā veic kopš 2004.gada. Katru ceturksni tiek aptaujāti 750 uzņēmumu īpašnieki un to vadītāji, tādējādi iegūstot ieskatu par situāciju valsts ekonomikā, nozarē un uzņēmumā un prognozi nākamajiem sešiem mēnešiem. Uzņēmēju aptauju un datu apkopojumu nodrošina SKDS.