Daimler smagie kravas automobiļi sāk paši braukt

0

Daimler šogad sāks pārdot ASV kravas automašīnu, kas spēs bremzēt, paātrināt un virzīties pa visu ātrumu, kas ir solis uz lielāku automatizāciju, jo pieaug interneta iepirkšanās spriedzi kravu pārvadājumu uzņēmumiem, kas cīnās pret vadītāja trūkumu.

Atjauninātā Freightliner Cascadia, arī ar joslu uzturēšanas palīdzību, apvienos informāciju no radara un kamerām, lai ļautu daļēji autonomai tehnoloģijai, Daimler pirmdien paziņoja Lasvegasas patēriņa elektronikas izstādē. Lai saglabātu savu vadošo pozīciju pār Volvo AB un Paccar Inc., ražotājs teica, ka desmit gadu laikā plāno piedāvāt ļoti automatizētus transportlīdzekļus, kuriem dažos maršrutos nav nepieciešami draiveri.

Ļoti automatizēti kravas automobiļi uzlabos drošību un palielinās loģistikas veiktspēju, Daimler kravas automašīnas vadītājs Martin Daum teica paziņojumā.

Panākumi Ziemeļamerikā ir būtiski svarīgi Daimler komerciālo transportlīdzekļu vienībai, lai paplašinātu pārdošanas apjomu un peļņu pēc tam, kad pagājušajā gadā globālās piegādes pārsniedza 500 000 transportlīdzekļu, kas ir visaugstākais desmitgades laikā. Daimler kravas automobiļu vienība gadiem ilgi ir cīnījusies, lai palielinātu peļņu, pārsniedzot dažu mazāku vienaudžu, kuriem ir mazāk apjomradītu ietaupījumu, peļņa, un tagad tā ir saistīta ar pieaugošiem ieguldījumiem pašpiedziņas un elektriskajos automobiļos, kā arī digitālajos pakalpojumos.

Paredzams, ka šā gada otrajā pusē pieprasījums reģionā nedaudz samazināsies, nodaļas Ziemeļamerikas vadītājs Rodžers Nielsens ziņoja Lasvegasā. Pasaules lielākais komerciālo transportlīdzekļu ražotājs joprojām sagaida „vēl vienu lielisku gadu”, jo pasūtījumi joprojām ir spēcīgi, viņš teica. Saskaņā ar Bloomberg Intelligence aplēsēm Ziemeļamerikas tirgus sasniegs maksimumu 2019. gadā pēc tam, kad tas ir sasniedzis augstāko līmeni kopš 2006. gada.

Mercedes-Benz automāts pašlaik strādā ar savu lielāko korporatīvo kapitālu desmit gadu laikā, lai sniegtu atsevišķām vienībām lielāku neatkarību. Ieguldītāji ir aicinājuši daļēji iekļaut komerciālo transportlīdzekļu nodaļu.

Daimler nākamajos gados investē 500 miljonus eiro (575 miljonus ASV dolāru) autonomā tehnoloģijā un pievieno 200 darbavietas šim projektam, galvenokārt ASV. Atsevišķi uzņēmums paziņoja, ka tā neredz uzņēmējdarbību tā dēvētajam sadalījumam, kur divi vai vairāki kravas automobiļi ir digitāli savienoti aiz viens pret otru īsā attālumā, lai taupītu degvielu.

Pievienojoties konkurencei no Volvo Mack zīmola un Paccar, elektromobiļu līderis Tesla teica, ka šogad plāno uzsākt lieljaudas elektrisko kravas automašīnu piegādi.