Darbnīcās aicina pilnveidot digitālās prasmes dzīves situāciju risināšanai

0

Šonedēļ Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sāks digitālo prasmju darbnīcas, kas tiks organizētas dažādās Latvijas pilsētās, aģentūru LETA informēja VARAM pārstāvji.

Digitālo prasmju darbnīcas notiks 29.augustā no plkst.11 līdz 12.30 Talsu novada pašvaldības telpās, Kareivju ielā 7, bet Tukumā – no plkst.15 līdz 16.30 Tukuma bibliotēkas telpās, Šēseles iela 3.

Darbnīcās stāstīs, kā rūpēties par savu datu drošību un noskaidrot, kādi dati par personu tiek uzglabāti valsts reģistros. Klātesošos informēs par eID kartes un elektroniskā paraksta izmantošanas iespējām, bet jaunajām ģimenēm un citiem interesentiem noderēs informācija par iespējām elektroniski pieteikties sociālajiem pabalstiem. Tiks sniegti arī padomi, kā uzzināt prognozēto vecuma pensijas apmēru.

Pasākuma moderators būs televīzijas personība Juris Šteinbergs, bet ar pieredzi un mūsdienīgu pieeju dzīvei, kā arī e-pakalpojumu lietošanu ikdienā dalīsies mācību un komunikācijas programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” vēstneši aktieris Mārtiņš Vilsons un dziedātāja Māra Upmane-Holšteine.

Darbnīcās ar runu piedalīsies VARAM Valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jautājumos Edmunds Beļskis, novadu domju pārstāvji, attiecīgi Tukumā – Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans un Talsos – Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols. Savukārt radošo darbnīcu vadīs digitālo aģentu mācību vadītāja Brigita Lazdiņa.