Dāvis Bertāns uz diviem gadiem pagarinājis līgumu ar Sanantonio “Spurs”

0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns uz diviem gadiem pagarinājis līgumu ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienību Sanantonio “Spurs”, trešdien vēsta komanda.

Klubs vienošanās finansiālo pusi neizpauž, taču iepriekš tika ziņots, ka abas puses gatavojas noslēgt līgumu uz diviem gadiem par kopējo summu 14,5 miljoni dolāru (12,4 miljoni eiro).

Par līguma noslēgšanu trešdien vēsta ne tikai klubs, bet arī spēlētāja aģents Artūrs Kalnītis, kurš ziņo, ka Bertāns noslēdzis divu gadu garantētu līgumu.

Pašlaik 25 gadus vecais uzbrucējs bija kļuvis par ierobežoti brīvo aģentu.

Bertāns “Spurs” rindās spēlēja arī iepriekšējās divas sezonas, pirms diviem gadiem parakstot līgumu par kopējo summu aptuveni 1,5 miljonu dolāru (1,3 miljoni eiro). Līdz ar to jaunais kontrakts latvietim garantē ievērojamu algas pielikumu.

Aizvadītajā sezonā Bertāns 77 spēlēs vidēji iemeta 5,9 punktus, kamēr izslēgšanas turnīrā viņa loma mazinājās, piecos mačos caurmērā izceļoties ar 3,4 punktiem.

Kopumā Bertāns NBA regulārajā čempionātā aizvadījis 144 spēles, kurās vidēji iemetis 5,3 punktus, bet 18 “play-off” mačos viņa kontā caurmērā 2,9 punkti. Pa šo laiku latvietis vairākas reizes nosūtīts arī uz NBA Attīstības līgu.

Sanantonio klubs tiesības uz Bertānu ieguva 2011.gada NBA draftā, kad viņu sākotnēji otrajā kārtā ar 42.numuru izvēlējās Indiānas “Pacers”, kas gan šo spēlētāju uzreiz aizmainīja uz “Spurs”.

Savas karjeras laikā Bertāns ir spēlējis ne tikai Latvijā, bet arī Slovēnijā, Serbijā un Spānijā.