Dean Ornish’s Spectrum Dieta

0

Solijums

Varbūt jūs vēlaties zaudēt 15 mārciņas – vai 100. Varbūt jums ir bijis sirdslēkme, un jūs pārveidojat savu uzturu. Vai varbūt jūs jau esat zaudējis svaru un vēlaties to izslēgt.

Aizmirstiet visu vai neko pieeju, Dean Ornish, MD, saka. Tas nav par pārtikas produktu aizliegšanu viņa jaunākajam diētas plānam The Spectrum.

Viņš ierindo pārtikas produktus no veselīgākajiem (“1. grupa”) līdz visvairāk iecietīgajiem (“5. grupa”). Kopumā, jo vairāk jūs pieturaties pie pārtikas produktiem pret spektra 1. grupas galu, jo lielāks ieguvums būs svara zuduma un vispārējās veselības ziņā.

Bez pārtikas Ornish arī uzsver, cik aktīvi jūs esat, kā jūs reaģējat uz stresu un cik daudz mīlestības un atbalsta jums ir jūsu dzīvē.

Ko jūs varat ēst

Nekas nav pilnīgi ierobežots, bet cik daudz jūs varat piedalīties dažos pārtikas produktos (ieskaitot mājputnus, rafinētus ogļhidrātus, cukuru un alkoholu), ir atkarīgs no jūsu mērķa.

Ornish tīmekļa vietne norāda, ka “lielākai daļai cilvēku uzturēšanās diētā – jebkurš uzturs – nav ilgtspējīgs. … Savukārt Spektra pieeja ir saistīta ar brīvību un izvēli.”

Zvejas piepūles līmenis: mērens

Tas ir atkarīgs no tā, cik tālu jūs vēlaties lietot programmu. Atkarībā no jūsu mērķiem jūs varat doties uz lielu kapitālremontu vai mērenāku.

Ierobežojumi: Gaļas cienītājiem un cilvēkiem, kuri ēd daudz augsti apstrādātu pārtiku, var būt grūti pielāgoties šim plānam. Ja Jums ir tāds stāvoklis kā sirds slimība, jums būs vairāk ierobežojumu, tostarp tauku daudzums jūsu uzturā.

Ēdienu gatavošana un iepirkšanās: Ornish aicina izvēlēties svaigus, sezonālus ēdienus – organiskos produktus. Spektrs ietver daudzas veselīgas receptes (ar šefpavāra Art Smitha), kuras ir viegli ievērot.

Iepakots ēdiens vai ēdieni: Nav.

Personas sanāksmes: Nē. Izņēmums: Cilvēki ar hroniskām slimībām, piemēram, sirds slimības vai diabētu, var piedalīties Dr. Ornish dzīvesveida pārvaldības programmā dažādos veselības centros visā ASV.

Vingrinājums: Ornish iesaka saņemt regulāru, mērenu treniņu, piemēram, 20-30 minūšu pastaigas katru dienu. Viņš arī mudina cilvēkus vadīt stresu, praktizējot jogu, meditējot un izmantojot citas relaksācijas metodes.

Vai tas atļauj uztura ierobežojumus vai preferences?

Jā. Piemēram, šajā plānā ir viegli ēst veģetāro, vegānu vai zema tauku satura diētu.

Plāns nav bez lipekļa, tādēļ, ja jūs izvairīsieties no lipekļa, jums ir jāmeklē pārtika bez lipekļa.

Ko jums vajadzētu zināt

Izmaksas: vairums ieteicamāko veselīgāko pārtikas produktu nav dārgi, lai gan daži, piemēram, zivis, var būt dārgi.

Atbalsts: pievienojieties Ornish bezmaksas “Feel the Love” tiešsaistes kopienai, lai saņemtu padomus un receptes un sazinātos ar citiem, kas seko plānam. Bezmaksas tiešsaistes ekskursijas video ir pieejami arī tiešsaistē.

Ko Dr. Brunilda Nazario, MD, saka:

Vai tas strādā?

Jā, dr. Ornisha spektrs darbojas. Tas darbojas ikvienam, bet tas attiecas uz tiem, kam ir sirds slimības risks.

Šī programma ietver pakāpenisku pieeju uzturam, kas sākas kā ļoti zema tauku satura diēta. Vēsturiski šāda veida zemu tauku saturu, augstu ogļhidrātu diētu piedāvāja cilvēkiem ar sirds slimībām.

Diēta sākas ar sarežģītiem ogļhidrātiem, augļiem un dārzeņiem. Tas padara to par augstu šķiedrvielu un zemu kaloriju daudzumu. Tomēr uztura posmus var uzskatīt par ierobežojošiem.

Tāpat kā jebkura diēta, kas maina ēdienu, jums būs jādara daudz plānošanas, un, kad sākat darbu, jums var būt nepieciešams uzturvērtības norādījumi.

Vai tas ir piemērots noteiktiem nosacījumiem?

Spektra programma darbojas īpaši labi cilvēkiem, kuriem nepieciešams samazināt sirds slimību risku. Daži eksperti brīdina, ka zema tauku satura, augsts oglekļa saturs var paaugstināt triglicerīdu līmeni asinīs, bet gadu ilgs pētījums par uzturu un programmu. Rezultātā svara zudums samazinās triglicerīdu, cukura līmeni asinīs un asinsspiedienu.

Spektrs ietver piemērus, kā izmantot programmu, lai zaudētu svaru, samazinātu holesterīna līmeni, pazeminātu asinsspiedienu un palīdzētu novērst vai ārstēt diabētu, sirds slimības un citus apstākļus.

Galīgais vārds

Jebkurai veiksmīgai svara zuduma programmai ir jārisina tas, kas darbojas jums. Ierobežotas diētas prasa laika, plānošanas un uztura zināšanas. Piemēram, tauku ierobežošana var ierobežot dažus pārtikas produktus, kas satur kalciju, B vitamīnu un cinku, un jūsu organismam ir vajadzīgi daži tauki, lai absorbētu dažus vitamīnus.

Līdz ar to Dr. Ornish Spectrum programmas diēta ir ideāli piemērota detalizētai un saistītai personai. Ja neesat pieradis gatavot ēdienus un iepirkties, šī programma var nebūt piemērota, ja vien neesat gatavs lielām pārmaiņām.

Avots (WebMD Diet A-Z)