Deju festivālā “Sudmaliņas” pirmizrādi piedzīvos “Daiļrades” uzvedums

0

Šodien IX Starptautiskajā tautas deju festivālā “Sudmaliņas” Siguldā pirmizrādi piedzīvos deju ansambļa (DA) “Daiļrade” skatuves deju uzvedums “Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim”, aģentūru LETA informēja DA “Daiļrade” pārstāvis Aleksis Jarockis.

Uzvedums sastāvēs no sešām dejām un tiks izmantots vienots muzikālais materiāls no grupu “Auļi” un “Tautumeitas” kopīgi izdotā albuma “Lai māsiņas rotājas”.

Uzveduma māksliniecisko koncepciju realizējuši horeogrāfi Ilmārs Dreļs un Lilija Lipora, kā arī ansambļa mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

“Latviešu skatuves dejas uzvedums “Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim” ir veidots, balstoties latviešu kultūras mantojumā, kur vedību norišu tradīcijas un vadlīnijas cauri gadsimtiem ir saglabājušās “dzīvas” līdz pat mūsdienām,” tā par uzvedumu stāstīja Lipora.

Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētais Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” Latvijā notiks devīto reizi un pulcēs gan Latvijas, gan pasaules valstu dejotājus.