Dienvidkorejas karavīri pārbauda robežposteņu likvidēšanu Ziemeļkorejā

0

Vairāki desmiti Dienvidkorejas karavīru trešdien apmeklējuši Ziemeļkorejas pusi demilitarizētajā zonā, lai apstiprinātu robežposteņu likvidēšanu, par ko abas valstis vienojās septembrī.

Plānots, ka vēlāk trešdien Ziemeļkorejas karavīri veiks līdzīgu pārbaudi Dienvidkorejas pusē.

Ziemeļkoreja un Dienvidkorejas abas likvidējušas vai atbruņojušas 11 robežposteņus demilitarizētajā zonā, kas veido 248 kilometrus garu un četrus kilometrus platu robežu starp abām valstīm.

Dienvidkorejai joprojām ir aptuveni 50 šādi punkti demilitarizētajā zonā, bet Ziemeļkorejai aptuveni 150, norādīja aizsardzības jomas eksperti Dienvidkorejā.

Arī nelielai grupai žurnālistu tika atļauts ieiet demilitarizētajā zonā, lai novērotu, kā Dienvidkorejas karavīri dodas pārbaudīt Ziemeļkorejas likvidētos posteņus.

Dienvidkorejas karavīri pārbaudīja, vai robežposteņi ir pilnībā likvidēti un visi karavīri, ieroči un pārējais aprīkojums no tiem aizvesti, informēja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija.

Demilitarizētā zona sākotnēji tika izveidota ar domu, ka tā kalpos par buferzonu starp abām valstīm pēc Korejas kara, kas ilga no 1950.gada līdz 1953.gadam. Taču pretēji tās nosaukumam demilitarizētā zona kļuvusi par pasaulē visvairāk nocietināto robežu. Tiek lēsts, ka zonā uzstādītas aptuveni divi miljoni mīnu, izvietoti smagie ieroči un sacelti dzeloņdrāšu žogi.

Kad Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas līderi tikās septembrī, viņi vienojās samazināt militāro spriedzi gar robežu, tostarp likvidēt dažus robežposteņus, atbruņot kopīgi kontrolēto Panmundžomas ciematu uz robežas un aizvākt mīnas no demilitarizētās zonas, lai sāktu meklēt Koreja skarā kritušo karavīru mirstīgās atliekas.