Diskusija “Vai ziedojumi zālēm un ārstēšanai Latvijā ir daļa no valsts veselības aprūpes finansēšanas politikas?”

0

Šodien plkst.11 Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “Sustento” telpās, Antonijas ielā 24-20, notika diskusija “Vai ziedojumi zālēm un ārstēšanai Latvijā ir daļa no valsts veselībasaprūpes finansēšanas politikas?”.

Pēc Irīnas Meļņikas paustā informācijas, Latvijā ir ļoti atsaucīga sabiedrība, un dažādās labdarības akcijās, īpaši, ja līdzekļi tiek vākti populāru cilvēku ārstēšanai, ikreiz tiek savākti vairāki desmiti tūkstošu eiro apmērā, dažkārt nepieciešamo summu savācot vien dažu dienu laikā, tomēr rodoties jautājums, kāpēc pacienti mūsu valstī ir spiesti lūgt līdzcilvēku atbalstu, lai varētu ārstēties, un kāpēc valsts pieņem, ka sabiedrības ziedojumi ir daļa no plānotā veselības aprūpesfinansējuma.

Tāpat diskusijā runās par to, vai ir normāli, ka ārsti izraksta pacientiem zāles, kuras tie nevar atļauties nopirkt, kam valsts piešķir un kam nepiešķir līdzekļus pacientiem nepieciešamos, kompensējamo medikamentu sarakstā neesošos medikamentu iegādei, un kāda ir pastāvošās piešķiršanas kārtības ētiskā puse.

Meļņika norāda, ka diskusijas mērķis ir ne tikai sākt sarunu par šiem jautājumiem, bet arī sagatavot konkrētus priekšlikumus situācijas uzlabošanai. “Jau ir panākta vienošanās ar Veselības ministriju par turpmāko sadarbību, mēģinot ieviest dzīvē šos ieteikumus,” piebilda organizācijas pārstāve.

Diskusijā piedalīsies organizācijas “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, Veselības ekonomikas asociācijas pārstāve Daiga Behmane, Saeimas deputāts Renārs Putniņš (V), kā arī pacientu organizāciju pārstāvji.

Diskusiju organizē “Sustento” sadarbībā ar Pacientu informācijas un tiesību aizsardzības centru.