Diskusiju “Latvijas karikatūristi – par un ap”

0

Otrdien, 2019. gada 19. februārī, plkst. 17.30Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (SBM; Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26; ieeja caur pagalmu, 5. stāvs) aicina Jūs uz diskusiju “Latvijas karikatūristi – par un ap“.

Mūsdienās gandrīz katrā laikrakstā un žurnālā ir atrodama kāda karikatūra, un Latvija nav izņēmums. Tāpat kā citur pasaulē, arī šeit mākslinieki attēlo aktuālos notikumus no sabiedriskās dzīves, politikas, kultūras un citām jomām. Asprātīgi zīmējumi var likt skatītājam vai nu pasmieties, vai pārdomāt redzēto un līdz ar to – iedziļināties situācijas analīzē.

Tieši tādēļ 19. februārī SBM tiksies Latvijā labi pazīstami karikatūristi – ERNESTS KĻAVIŅŠ, AGRIS LIEPIŅŠ, ĒRIKS OŠS, GATIS ŠĻŪKAun ROMANS VITKOVSKIS, lai kopā ar vakara vadītāju, Latvijas Radio žurnālistu EDUARDU LINIŅUmeklētu atbildi uz jautājumiem par karikatūras nozīmi šodienas Latvijā un pēc kādiem principiem mākslinieki izvēlas kariķēt sabiedrībā notiekošos procesus. Autori pastāstīs par savu zīmējumu tapšanu, kā arī citiem aspektiem mākslas darbu radīšanā. Tāpat uzaicinātie viesi atklās, vai viņu karjeras laikā ir nācies saskarties ar kādiem interesantiem gadījumiem, kad kariķētās personas ir iebildušas pret savu attēlojumu, un kāda vispār ir sabiedrības attieksme pret šiem zīmējumiem.

Uz “Dialogu” Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā laipni aicināts ikviens!

Nāciet, skatiet, apbrīnojiet, salīdziniet, uzdodiet jautājumus, veidojiet un izsakiet savu viedokli!

Mēs Jūs gaidām!

Dalības maksa:

  • pieaugušajiem – 2,00 EUR
  • studentiem, pensionāriem – 1,00 EUR
  • skolēniem – 0,50 EUR

Vietu skaits ierobežots.

Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš pa tālruni (+371) 67 288800vai e-pastu sbm@lnmm.lv.