Dzintaru koncertzālē notiks “Kremerata Baltica” festivāla atklāšanas koncerts

0

Dzintaru koncertzālē šodien plkst.19.30 notiks kamerorķestra “Kremerata Baltica” festivāla atklāšanas koncerts, kurā uzstāsies arī 2010.gada Šopēna konkursa uzvarētāja Julianna Avdejeva, aģentūru LETA informēja koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Pianiste Avdejeva šovasar debitēja Zalcburgas festivālā un uzstājas ar tādiem ievērojamiem pasaules orķestriem kā Londonas filharmonisko orķestri, Zviedrijas Karalisko filharmonijas orķestri un citiem. Festivāla atklāšanas koncertā viņa atskaņos ungāru klaviermūzikas virtuoza Franča Lista “Pirmo klavierkoncertu Mibemolmažorā”.

Tibora Vargas starptautiskā junioru vijolnieku konkursa 2018.gada laureāts Arturs Trēlness kopā ar kamerorķestri atskaņos “Ziemu” no Antonio Vivaldi pasaulslavenā cikla “Gadalaiki”, kā arī čehu pianista un komponista Adama Skoumala “Variācijas par čigānu melodijas tēmu”.

“Kremerata Baltica” klausītājiem atskaņos Bēla Bartoka “Otrā stīgu kvarteta” orķestra versijas pārlikumā un komponista Kristapa Pētersona īpaši šim festivālam ir radītu jaundarbu “Bartokālā etīde”, kas tapis, iedvesmojoties no Bartoka intervijas “Ņujorkas Radio” 1944.gada 2.jūlijā.

Nākamais festivāla koncerts Dzintaru koncertzālē izskanēs rīt, un tajā viesosies pianists Georgijs Osokins. 15.septembra vakarā kamerorķestris kopā ar viesiem no Čehijas izpildīs Antonīna Dvoržāka, Ervina Šulhofa, Selgas Mences, Hans Kraša un Leoša Janāčeka kompozīcijas, savukārt noslēguma koncertā apmeklētājiem tiks atskaņoti Valentīna Silvestrova un Pēteria Vaska skaņdarbi.